V hlavním městě Slezska se uskutečnil šlágr kola, a taky šlágr podzimu. Do Opavy zavítala Olomoucká Sigma. Už před zápasem bylo jasné, že bude k vidění velká návštěva. Bylo otevřeno celkem 7 pokladen a u každé se už půl hodiny před zápasem táhly několika metrové fronty. Zápas nakonec navštívilo 4231 diváků, což je nejvyšší návštěva od pohárového utkání s Baníkem z roku 2009.
Hned na záčátku prvního poločasu začínáme s fanatickým supportem, který je doplněn o žluté a modré mávačky, a který trvá po celý zápas. Asi v 35. minutě předvádíme naši první choreografii. Tato choreografie se týká oslav 790. let od založení hlavního města Slezska. Nad hlavami byla roztažena plachta se scenérii Opavy a na plotě byl pověšen nápis „790 let kralujeme Slezsku“. Toto choreo mělo být okořeněno červenými a bílými stroboskopy (barvy města), které ovšem jedinci s pyrem odpálily jinak, než měli, čímž pyrotechnická vložka ztratila svůj význam.
Druhý poločas začal jako vždy pozvolna, ale postupně se náš support podařilo zvednou na ještě větší úroveň, než v poločase prvním. V druhém poločase se prezentujeme našim druhým choreem. Tentokrát se jedná o rozlučkového choreo s našima hráčema, Robina Wirtha a Lumíra Sedláčka. I tentokrát jsme choreo doplnili pyrotechnickou vložkou. Ke konci zápasu hecujeme hráče, jak to nejlíp umíme, aby se jim podařilo ubránit body. Nutno říct, že pokud začátek zápasu byl fanatický, tak konec zápasu nelze slovy popsat. V kotli nebyl nikdo, kdo by nefandil a v posledních minutách se zapojil skoro celý stadion. Naši bojovníci ukopali aspoň zlatou remízu 0:0 a my oslavujeme. Probíhá děkovačka s hráči za nasazení a bojovný výkon a my pomalu začínáme balit. Po závěrečné děkovačce se koná ještě menší potyčka s Olomouckými přímo na tribuně, a poté i za tribunou. Po zápase se již všichni rozcházejí domů nebo do různých hospůdek pokecat o vydařeném zápase.
Co se týče Olomouckých, na naší straně šli slyšet jen v mezerách mezi chorály, ale šlo vidět, že fandí po celé utkání a fanoušci u plotu se snažili fanděním opravdu bavit. Na začátek utkání si připravili menší argentinu. Poté nápis směřovaný konfidentům a na druhý poločas plachtu s bojovníkem, za kterým je znak sigmy a na plotě nápis: „Bojujte za Sigmu!“. jejich počet cca 100 fans je solidní, ale pořád malý.
Nezbývá než doufat, že taková atmosféra bude v městských sadech častěji a lidi budou chodit i na jiné zápasy, než jenom na zápas se sigmou.