V posledním zápase podzimu nás čekal velice atraktivní soupeř. Přijela k nám Zbrojovka Brno. Očekávala se konečně i služná účast hostujících fanoušků, což slibovalo výbornou atmosféru. Z Brna jich nakonec na stadion v Městských Sadech dorazila jen necelá padesátka, což bylo podstatně méně, než jsme očekávali. Hned na úvod zápasu nám službu vypověděl megafon a tak jsme museli kotel rozeřvávat jen za pomocí hlasivek. To se docela dařilo a atmosféra byla docela slušná.
Těsně před koncem prvního poločasu se nám povedlo dostat se do vedení, díky proměněnému pokutovému kopu Lumírem Sedláčkem. Ještě jsme ani nedokázali vstřebat radost po vedoucím gólu a hosté ještě nečekaně vyrovnali. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:1. Zlomový moment zápasu nastal, když jsme neproměnili obrovskou šanci, kdy halaškovu hlavičku brankář Brna reflexivně vytáhl na roh. Prakticky z protiútoku jsme dostali gól na 1:2. Při naší snaze o vyrovnání jsme otevřeli obranu a v závěru zápase se ještě hosté prosadili 2x a nakonec z toho byla docela drtivá prohra 1:4. Jeden z brněnských gólů dal také opavský oblíbenec Petr Švancara. Oslavu gólu pojal docela netradičně, když přiběhl pod opavský kotel, poklekl na jedno koleno a jako by smekl klobouk. Někteří fanoušci toto gesto nesli docela nelibě a brali to jako provokaci. Opak byl ale pravdou. Po zápase sám Švancara řekl, že to nebyla žádná provokace, ale že se poklonil opavským fanouškům. Tento fakt dokazovala také situace, kdy po skončení zápasu šel opět pod opavský kotel poděkovat a zatleskat fanouškům, a při té příležitosti vyhrnul brněnský dres, pod kterým měl triko s logem SFC.
Během zápasu brněnští odpálili nějaké ohně, když jeden z nich skončil také na hrací ploše. Na konci zápasu jsme taktéž odpalovali a předvedli docela povedenou pyroshow. Odpáleno bylo 60 rací, 6 žlutých dýmovnic a asi 100 malých stroboskopů. Konec zápasu se nesl ve skandování proti domácímu trenérovi Mazurovi a také obránci Cigánkovi.
Sobotní zápas si nenechali ujít také fanoušci z Wroclawi, kterých do Opavy přijelo okolo 40. Díky za jejich účast a zdravíme do Wroclawi!!!