Ve 20. Kole druhé ligy nás čekal zápas na „půdě“ rezervy Sparty. Na tento výjezd se většina fanoušků vydala vlakem. Už týden dopředu jsme věděli, že by jsme se v Hlavním městě mohli sejít v slušném počtu. Pro mnohé začala příprava na dalekou cestu do Prahy už v pátek v pozdních večerních hodinách, kdy jsme se postupně scházeli v různých opavských hospůdkách. Před odjezdem vlaku se nás na nádraží v Opavě sešla početná skupina, která čítala kolem 110 fanoušků (z toho 11 z WKS). Cestu do Horních Počernic nám spříjemňovali doušky zlatavých moků, ale také něčeho tvrdšího. V Pardubicích nás čekala 60ti člená skupna našich přátel z Wroclawi, která příjezd našeho vlaku uvítala odpálením několika ohňů, dýmovnice a pár petard. Cestou z Pardubic jsme prozpěvovali různé družební i jiné chorály a užívali si společnou cestu v poklidném duchu. K údivu našeho policejního doprovodu jsme vystoupili už v Kolíně a přestoupili na spoj, který jel přímo do Horních Počernic. Ochránci zákona totiž počítali s tím, že pojedeme až na Hlavní nádraží a toto pro ně byla čára přes rozpočet. Po příjezdu na místní nádražíčko nás už čekalo několik policejních antonů a spousta těžkooděnců, kteří nám na vlastní kůži dali znát co znamená heslo „pomáhat a chráni“. Po vystoupení z vlaku předvedli klasickou policejní provokaci, když nás už na peróně obklíčili a ukázali nám, kudy máme opustit nádraží. Najednou se vše dalo do pohybu a z úzkého nádražního průchodu začali nabíhat těžkooděnci a mlátit všechny hlava nehlava. Nepochopitelnost tohoto zásahu byla vystupňována tím, že po té co se všechno uklidnilo a opět jsme byli vyzvání k odchodu z nádraží, se náběh opakoval. !?!?!? Po té proběhla legitimace všech zůčastněných osob, což byla příčina toho, že velké množství fanoušků přišlo na stadion až ke konci prvního poločasu, respektivě v jeho přestávce. Zásah na nádraží v Počernicích byla asi reakce na změnu policejních plánů (po našem vystoupení v Kolíně) a pyrotechnické vložky na nádraží v Pardubicích, kde ale vše proběhlo v naprostem pořádku. Bohužel fotbalový fanoušek je v naší společnosti brán jako zločinec, který páchá jenom výtržnosti a proto je asi potřeba ho zlikvidovat.

Na stadionu se nás nakonec v sektoru hostí sešlo 214 fans. Především po celý druhý poločas jsme neúnavně fandili a předvedli výborný support! Hráči předvedli taktéž perfektní výkon, který byl v 70. minutě okořeněn vstřelením branky. Tento výsledek jsem už do konce zápasu nepustili a mohli jsme slavit výtěztví 1:0. Sice jsme hráli proti poslednímu celku druhé ligy, ale na zápas s náma byl soupeř posílen o několik hráčů z A-týmu Sparty. O to je tato výhra cennější. Po závěrečné děkovačce jsme se vydali směr nádraží Horní Počernice. Po cestě jsme si ještě v přilehlém obchodě koupili něco na cestu na posilnění  a vyrazili jsem. V Pardubicích jsme se rozloučili s našimi polskými přáteli a pokračovali směr Opava, kde náš celodenní výlet skončil.

Musím přiznat, že jsem počítal s tím, že to bude povedený výjezd. Ale to co se dělo předčilo má očekávání. Škoda jen nesmyslného incidentu na pražském nádraží, ale to už nechci rozebírat. Díky všem zůčastněným za atmosféru, kterou pomáhali během celého výjezdu tvořit, ale především chci poděkovat všem kamarádům z Wroclawi, kteří vážili tuhle dalekou cestu, aby nás podpořili!!! Do Prahy jich přijelo 71. Hoši děkujem!!!