Výjezd do Ďolíčku pro nás znamenal nejprestižnější výjezd sezóny. Řešili jsme způsob přepravy tak, aby nás jelo co nejvíc. Na začátku byla jednoznačná volba hromadný výjezd vlakem. Bohužel jsme ale zjistili, že odjezd z Prahy by byl značně komplikovaný. Nejbližší spoj, který bychom mohli stihnout jel až po půl jedenácté a vzhledem k návazností ostatních spojů bychom se do Opavy dostali nejdřív 5 ráno a navíc bychom nemohli využít ani cenově nejvýhodnější jízdenku Sone plus. Proto se hned zrodila další varianta – výjezd autobusem. Tušili jsme, že tato situace nám zřejmě ubere nějaké fanoušky, protože ne každý si může dovolit dát 550 Kč za autobus. I přesto se bus naplnil a ještě k tomu se na pár lidí nedostalo. Tito pak vyrazili spolu s dalšími fans auty.

Když jsem se v sobotu ráno podíval z okna, svítilo slunko a liboval si, jak nám ten víkend hezky začíná a těšil se na hojnou účast na výjezdu. Napadl sice nějaký sníh, ale situaci nebyla nijak hrozivá. V noci ze soboty na něděli ale napadlo dalších zhruba 20 cm sněhu a celá Opava se ponořila do bíla. Tento fakt podle mě poznamal i některé příznivce Opavy, kteří vzhledem k těmto podmínkách do Prahy nevyrazili.

U autobusu jsme se sešli v počtu 55 fans. Rozdělili jsme se do autobusu a přistavených aut a vyrazili jsme na cestu. Docela nás udivilo, že asi po půl hodině jízdy autobusem jsme se podívali přes zamlžená okna a zjistili, že jsme stále v Opavě?!? Cesta směr Praha probíhala i přes nepříznivé počasí docela v poklidu. Chvílemi mi teda připadalo, že jsme nasedli do linkového busu. Každou chvíli někdo otravoval, že si potřebuje odskočit (no coment).

Těsně před Prahou nás zastavila PČR a  všichni členové výjezdu se museli povinně legitimovat. Je pravda,  že se strážníci zákona chovali docela slušně (stejně jako naši fanoušci) a proto vše proběhlo bez komplikací, až na jednoho blba, kterému asi ruplo v bedně a z ničeho nic vyhodil před stojící těžkooděnce, z okýnka autobusu skleněnou láhev, ale nakonec si to po sobě i uklidil a byl klid. Po té ještě jeden zakomplexovaný robokop málem přetáhl přes obličej fanouška, který jen vytáhl hlavu z okýnka a řekl, že by už rád jel na fotbal. Po zhruba půlhodinovém zdržení jsme se v policejním doprovodu dostali až k sektoru hostí. Zde po vystoupení z autobusu došlo ke klasické přeřvávačce s provokujícími klokany, přes policejní kordony.

Do sektoru jsem se dostali asi půl hodiny před zápase a už zde bylo pár fanoušků, kteří dorazili auty. Také jsme se zde potkali s 2 našimi přáteli z Wroclawi, kteří do Prahy přijeli vlakem. Rozvěsili jsme vlajky a čekali na začátek zápasu. V maličkém sektoru za brankou se nás tísnilo zhruba 125 fans.  Od úvodních minut jsme neustále hecovali naše hráče. Support byl hodně proměnlivý. V určitých fázích se do fandění zapojoval celý sektor. Zvláště tehdy, když se opakovali různá hesla po supportlídrovi nebo když jsme se rozdělili na dvě části a navzájem si odpovídali. Na tomto výjezdu zazněli také dva nové chorály. V druhém poločase jsme k fandění použili i žluté a modré balónky. Měli jsme ještě připraveny modré pásy a žluté vlajky (bez tyčí – ochranka zakázala), ale vzhledem k rozmístěni sektoru jsem je nepoužili, protože výsledný efekt by to nemělo zřejmě žádný.

Domácí se hned v úvodu roztáhli logo SFC a v zápětí ho roztrhali. Po té se prezentovali choreem,k teré doplnili několika ohněma. Ohně a race byli v domácím sektrou k vidění ještě několikrát. Co se týče síly fandění, tak jsem od domácích očekával víc. Na to, jakou měli v hledišti převahu je často nebylo skoro slyšet.

Hráči na hřišti nepředvedli v prvním poločase špatný výkon. Bojovali a dokonce se jim podařilo vstřelit proti favoritovi gól. Ten ale nebyl uznám pro údajný faul na brankáře. V nastaveném čase první půle dostali domácí výhodu pokutového kopu, který proměnili. V druhém poločase už hra z naší strany nebyla taková jako v tom prvním. Bohemka si nějakou šanci připravila, ale vychytal ji brankář Hampel , který zaskakoval za zraněného Květona.  Bohemka si tak mohla připsat hubenou výhru 1:0.

Po zápase pokračovali policejní manévry. Osátka autobusu vyrazila v doprovodu několika policejních antonů a dalších policejních vozů směr Opava. Po cestě jsme ještě míjeli spoustu provokujících bohemáků, ale to už je klasika. Pod dozorem policie jsme byli až téměř do Opavy. Po první zastávce za Prahou co nás opustili policejní antony nás už však doprovázelo jen jedno auto policie. Zde PČR situaci trochu nezvládla, kdy pořádně nevěděli, jestli nás mají pustit z busu ven všechny, nebo jen pár jedinců, na benzinku a záchody nás pouštěli pouze po 10, no prostě opět normál. Při zpáteční cestě jsme ještě na jedné benzince zapomněli jednoho fanouška, ale naštěstí jsme si toho zavčas všimli. J

Celková návštěva v Ďolíčku byla 3304 diváků. Vzhledem k tomu, že to byl náš výjezd roku se na naší straně čekala trochu vyšší číslo. Ale je pravda, že podmínky nám opravdu moc nepřály (počasí a nepříznivé vlakové spoje). Z tohoto pohledu je počet 125 fans relativně slušný. Rozhodně to však bylo lepší, než podzimní návštěva klokanů v Opavě, kde jich přijelo zhruba 50 až 60 kousků.

 

Fotky ze zápasu:

Další fotky na www.sfc.4fan.cz, www.ultrasopava.cz.