Po vydařeném výjezdu do Olomouce nás čekal mnohem vzdálenější  a to na půdu Táborska. Tedy soupeře, který stejně jako olomoucká Sigma se nachází v nejvyšších patrech tabulky.

Naše osádka se vydala do Sezimova Ústí už v ranních sobotních hodinách. Po cestě jsme totiž ještě navštívili Pelhřimov, který se nacházel na trase. Na stadion Soukeník jsme dorazili zhruba půl hodiny před výkopem. V sektoru pro hostující fans již stálo pár opaváků, kteří zde dorazili nejen z Opavy, ale byli zde i zástupci příznivců Slezského FC žijících v Praze. Popravdě jsme nečekali, že by do Táborska mohly dorazit hordy fanoušků, ale počet 18 kousků zůstal hodně za našim očekáváním. Byl to náš doposud nejhorší výjezd v sezoně. O poločase ještě dorazilo 5 přátel z Wroclawi, kteří bloudili po Táboře a hledali stadion. Díky nim se náš počet navýšil na celkové číslo 23.

V našem sektoru vysela jedna vlajka opaváci. Během zápasu jsme se snažili celou dobu fandit, ale vzhledem k počtu a umístění mimo krytou tribunu to nebylo s akustikou úplně ideální. I přes nízký počet jsme se moc dobře bavili a došlo dokonce na rozdělení sektoru na dvě strany a vzájemné se hecování a překřikování.  Domácí aktivní fanoušci vyvěsili 3 menší zástavy, jejich počet se pohyboval okolo 25 a fandili po celý zápas. Celková návštěva na stadionu Soukeník byla 497 diváků, což je na tým bojující o postup do nejvyšší soutěže opravdu tragická návštěva.

I když jsme v zápase vedli 2:1, tak se nám vedení udržet nepodařilo a asi čtvrt hodiny před koncem jsme inkasovali a zápas tak skončil 2:2. Tento bod jsme brali všemi deseti, protože kdo by očekával, že po té co jsme obrali o body olomouckou Sigmu se nám to povede i v Sezimově Ústí. Na konci jsme poděkovali hráčům za předvedenou hru a získaný bod a opustili stadion. Po fotbale jsme ještě zašli s našimi polskými kamarády na pivo a do Opavy jsme se dostali okolo půlnoci. Někteří fanoušci byli na tolik zmoženi z tohoto výletu, že už šli raději domů, ale našli se i tací, kteří vybojovaný bod oslavovali až do ranních hodin. 🙂