Ve 23. kole jsme na Městském stadionu přivítali dalšího aspiranta na postu do první ligy Jihlavu. Se svým týmem přijela i hrstka jihlavských fanoušků. V hostujícím sektoru jich bylo přítomno 17.
Dle mého názoru se v sobotu nehrál špatný fotbal. Bohužel jsme stejně jako v zápase se Zlínem nevyužili sérií rohů, po kterých vzniklo několik závarů před jihlavskou brankou. Jihlava v druhém poločase potrestala naši neefektivitu v zakončení a vstělila v závěru zápasu dvě branky a vyhrála u nás 2:0. Bylo to již čtvrté utkání v řadě, ve kterém jsme neskórovali a na vstřelenou branku čekáme už 380 minut.
Co se týče atmosféry, tak ta byla opět výborná. I za nepříznivého stavu se celým stadionem nesl skandovaný pokřik héja Opava. Přispěla k tomu také účast zhruba 250 fans z Wroclawi, kteří do Opavy přijeli ze svého výjezdu do Bialsko-Biale. Naši polští přátelé vyvěsili 6 vlajek. Jedna z nich patřila skupince hendikepovaných fanouků z Wroclawi, kteří jezdí pravidelně podporovat svůj klub na většině výjezdech. Velice si vážíme toho, že zavítali také na náš stadion. Všem wroclawským fanouškům patří velké dík za jejich podporu. My jsme vyvěsili už tradiční vlajky jako jsou Pýcha Slezska, Opaváci, Young Boys, Fans Krnov, Fans Komárov, Fans Lesbos, Silesia Wolves a retro vlajku v ostrojáckých barvách. Ke konci zápasu se v našem sektoru oběvila také jedna červená race.
Po skončení zápasu se zastupci fanoušků setkali s vedením klubu na domluvené schůzce. Důvodem tohoto setkání byla nespokojenost fanoušků s tím, jak celý klub funguje. Dotazy směřovali nejen na neuspokojivé výsledky v posledních zápasech a na případnou důvěru vedení v hlavního trenéra, ale také na finanční situaci klubu, odchody určitých hráčů či případné ambice do dalších sezón. Vedení se nevyhlo také dotazům na rekonstrukci pomalu, ale jistě chátrajícího stadionu a případného vybudování bezbariérového přístupu na hlavní tribunu. Velká část celé debaty byla potom věnována klubovému fanshopu a jeho fungování (v momentální době spíše nefungování). Doufejme, že naše výtky padli na úrodnou půdu, a že si zástuci klubu uvědomili, že situace kolem opavského fotbalu nám fanouškům není lhostejná. To jestli tato skůzka měla smysl či ne uvidíme až v následujících týdnech či měsících. Možná, že se první vlaštovky, která bude signalizovat zlepšení situace v klubu, dočkáme již za měsíc, kdy je naplánováno další setkání.

Fotky ze zápasu: