Na poslední zápas sezóny jsme se vydali po vlastní ose. Čekala nás cesta přes celou republiku až do Ústí nad Labem. Ústí už mělo jistotu prvenství v druhé lize a tak jsme mimo jiné byli zvědaví, jak umí domácí diváci oslavit tento triumf. Popravdě nebylo moc o co stát. Domácí sektor čítal okolo 50 osob z toho fandilo jen pár z nich. Celková návětěva na zápase byla 1111 diváků, což dokazuje, že o fotbal v Ústí není moc velký zájem. Po zápase se domácí fanoušci rozloučili s hráči a prakticky to bylo vše.

My jsme do Ústí dorazili asi čtvrt hodiny před zápasem. Nejdříve se domací pořadatelé nebyli schopni domluvit, kde nám vytvoří hostující sektor. Od naši poslední návštěvy Ústí se sektor pro hosty přesunul na protilehlou tribunu. Ale vzhledem k tomu, že tam nebyl stánek s pivem, tak jsme nakonec zakotvili na stejném místě jako v předešlých sezónách. Vyvěsili jsme dvě vlajky Opaváci a Fans Lesbos. V sektoru nás nakonec byl docela slušný a nečekaný počet. Dohromady 26 fanoušků, z toho 5 přátel z WKS!!! Během prvního poločasu jsem hodně hlasitě fandili a rozhodně nás bylo slyšet víc, než domácí fanoušky. V druhém poločase jsme fandění podpořili také žlutými a modrými balónky.

Celý zápas se nesl ve znamení jedniček. Nejen že místní hlasatel oznámil návštěvu 1111 diváků, ale také ve stáncích se prodávalo pivo 11° za 11 kč!!! Toto zjištění velmi potěšilo téměř celý náš sektor. Jedinní, kteří z této informace nebyli moc šťastní byli řidiči. J Navíc ještě první gól zápasu padl v 11. minutě a k naší radosti to byla branka do domácí sítě. Střelcem byl Tomáš Binar, který zažil svůj první start v opavském dresu hned od začátku zápasu. Během prvního poločasu nás hodně podržel Pepa Květon, který společně s obranou mnohokrát vyřešil složité stiuace před naší brankou. Poločasové vedení se nám podařilo uhájit, ale v druhém jsme hneda na jeho začátku inkasovali a druhý gól přidali domácí 8 minut před koncem a tak jsme na západě Čech prohráli 2:1. Šance na vstřelení další branky jsme měli i my, ale bohužel jsme nevyužili ani ty největší šance. V prvním poločase jsme dokonce trefili tyč. Nutno ale dodat, že i domáci trefili konstrukci naší branky a to hned po jedné střele dvakrát, když se míč odrazil neobvikle od tyče do břevna a poté do hřiště.

Po zápase jsme si naposledy v sezóně zazpívali naší hymnu, rozloučili se s hráči a vydali se směr parkoviště. Zde jsme se ještě chvíli zdrželi s našimi kamarády z Wroclawi a po té vyrazili směr Opava. I přes nepříznivý výsledek se dá výjezd do Ústí hodnoti pozitivně. Bylo to příjemné rozloučení se s letošní sezónou.