Z fanouškovského pohledu nás čekal nejzajímavější zápas této sezony, který jsme mohli v Městských sadech zhlédnout. Přijela pravá Bohemka. I když naše postavení v tabulce je dosti žalostné, všeci jsme se na tento duel moc těšili. Konečně uvidíme v Opavě i solidně zaplněný sektor hostí. To se ovšem nekonalo. Z Prahy přijelo asi jenom 60 klokanů, což se dá považovat za velké zklamání.

Na tento zápas jsme zorganizovali akci všichni ve žlutém. Domácí sektor byl docela slušně zaplněn a vyjímala se zde hezky i žlutá trika některých fanoušků. Myslím si, že by jsme v tomto trendu měli pokračovat. Před zápasem došlo ke gratulaci legendě opavského fotbalu Jardovi Kolínkovi k jeho 40.narozeninám. My jsme si připravili dvě choreografie, přičemž jedna z nich byla věnována právě opavské ikoně. Tato choreo se skládalo z nápisu „Vše nejlepší k narozeninám Jardo“, nad kterým byla podobizna Jardy a po stranách bylo odpáleno několik modrých a žlutých ohňů, které utvářely číslice 4 a 0 a použito bylo také několik žlutých a modrých vlajek. Symbolicky bylo toto choreo naplánováno na 40.minutu prvního poločasu.

Druhá choreografie se skládala z 13 metrů dlouhého průsvitného nápisu OPAVÁCI za nimiž bylo odpáleno několik ohňů a stroboskopů, doplněno žlutými balónky a modrými pásy. Během zápasu jsme také několikrát použili jednoručky. Po skoro dvouleté pauze se na stadionu objevila opravená vlajka Slezský FC Opava. Přibila také jedna nová a to vlajka fanoušků Suchých Lazců.

Hosté se prezentovali po závěrečném hvizdu odpálením několika ohňů.

Konečný stav zápasu byl pro nás až příliš krutý. 1:4 připomínalo výsledek z nepovedeného zápasu s Pardubicemi. Celkový obraz hry byl ale radikálně odlišný. Zatím co proti Pardubicím působili hráči odevzdaným dojmem, proti Bohemce bojovali až do 89. minuty, kdy jsme ve snaze vyrovnat vrhly vše do útoku a inkasovali jsme třetí gól. V tu chvíli to už hráči zabalili a výsledkem toho byla čtvrtá inkasovaná branka. Toto by se stávat nemělo. I za nepříznivého stavu by měli hráči zápas dohrát se ctí.

Do Opavy nás přijelo podpořit také 20 fanoušků WKS a spatřena zde byla také pětice fans z Bialsko-Biale.