V úterý 29.3. jsem sehráli třetí kolo Českého poháru. Dočkali jsme se příjezdu ligového soupeře. Přijela k nám olomoucká Sigma. Všichni jsme byli zvědaví, jak se k tomuto zápasu naše vedení a hráči postaví. Bohužel jsme se dočkali toho, čeho jsme se obávali. Pro náš klub byl pohár jen na obtíž. To jsme mohli vidět jak na poskládané sestavě, tak i na přístupu hráčů k tomuto utkání. Zápas jsem prohráli 1:5. Všichni víme, že v současné situaci se asi těžko můžeme rovnat ligovým týmům, ale rozhodně můžeme alespoň bojovat. To jsme v úterý na hřišti neviděli. Nás fanoušky mrzí, že se naše vedení dlouhodobě staví k poháru jako k nutnému zlu a hlavním cílem je co nejdříve vypadnout ať máme klid na ligu. Pro nás fanoušky rozhodně nepochopitelné. Na takové zápasy se každý fanoušek těší. Navíc, když v dalších kolech už je šance narazit na další ligové týmy a vzhledem k tomu, že se utkání hrají dvoukolově, tak je i šance uspořádat zajímavý výjezd.

Na rozdíl od klubu, my fanoušci jsme pohár nepodcenili. Konečně se nám podařilo zaplnit střed kotle a stáli jsme pěkně pohromadě. Vytvořili jsem si i několik prezentací. Jedna z nich byla choreografie složená z loga SFC, doplněného pásy postranách. K tomu jsme ještě odpálili asi 15 dýmovnic a zapálili na 100 stroboskopů. Na větším efektu ubralo jen to, že někteří stroboskopy neodpálili najednou, ale postupně a že spousta stroboskopů skončila pod choreem, kde nebyly vidět. Na druhý poločas jsme si připravili mávačky a doplnili jsme je nápisem ULTRAS složeným z obouruček. Z Wroclawi nás přijelo podpořit 7 fanoušků WKS s transparentem proti islamizaci Evropy. Celkový support byl na dobré úrovni a neustával ani za stavu 0:5. My fanoušci jsme si tento zápas chtěli prostě užít. Škoda, že to nepochopilo vedení.

Na druhé straně bylo v sektoru hostí 27 olomouckých, kteří vyvěsili vlajku Ultras Sigma a prezentovali se několika mávačkami.

Tímto zápasem naše účinkování v poháru pro letošní sezonu skončilo. Je na zamyšlení, jak se příští rok k Českému poháru z fanouškovského hlediska postavit. Zda má vůbec smysl účastnit se těchto zápasů, když víme, jaký názor má na pohár současné vedení. Dělají z nás akorát blbce!