Po velmi úspěšných prvních dvou jarních kolech zde máme další zápas, tentokráte na domácí půdě. V přímém souboji o postup do druhé ligy je naším soupeřem Třebíč.

Scházíme se o hodinu dříve, abychom mohli dopracovat poslední detaily připravovaného chorea. Ještě pár minut před výkopem je nás v kotli pouze cca 50 lidí a vypadá to, že choreo nebude vytaženo. Také fandění je na naše poměry slabé a vypadá to, že z velkého dne bude jenom ostuda. Ovšem se začátkem utkání přicházejí další lidí a nakonec se nás schází okolo 250. Jistou část viny na tom nese také klub, který na tento zápas nechal otevřené pouze dvě pokladny od parku a jen jeden vchod od řeky. Toto zapříčinilo, že v době výkopu spousta diváků ještě stála za branami stadionu a mnozí z nich se na stadion dostali až zhruba v patnácté minutě. Ale i přesto, je opravdu takový problém přijít na zápas o 15 – 20 minut dříve?! Věšíme vlajky, řeší se organizační věci a je potřeba, aby nás v kotli bylo opravdu co nejvíce už před začátkem utkání. Zamyslete se nad tím!!!! Poté, co se nás v kotli schází už více se support rozjíždí na plné obrátky. Tribuna za brankou je taky velmi slušně zaplněna a po celý zápas se zapojuje do fandění. V sektoru hostí se schází  14 fanoušků Třebíče. Vyvěšují 2 vlajky a snaží se fandit po celé utkání, i přes nepříznivý vývoj jejich týmu. Jsou to už další fans hostujícího týmu, kteří se nebáli a vyjeli podpořit svůj tým do Opavy. Jsem zvědav, jestli v tomhle trendu budou pokračovat i fanoušci týmů, kterým řvát „Jebat Opavu“ problém nedělá, ale když mají jet do Opavy, tak jsou radši zalezlí doma.

Na začátek druhého poločasu přes vlajky roztahujeme nápis „Navždy věrni svému klubu“, který je součástí chorea. V 60 minutě vytahujeme plachtu „Opaváci“ o velikosti 17m x 10m, která navazuje na  nápis na plotě. Plachta s nápisem jsou vyobrazením oficiálního loga Ultras Opavy. Vše je doplněno o 21 stroboskopů, které se ale nepodařilo rozmístit podle našich představ.  Celý stadion s uznáním tleská naší prezentaci a zapojuje se do fandění s námi. Až do konce utkání je atmosféra „prvoligová“ a hráči se nám odměňují vítězstvím 5:0, čímž jsme si upevnili 1. místo v tabulce a postup máme o krok blíže. Celková návštěva utkání byla oficiálně 1791 diváků (z toho 30 WKS, kteří většinou přijeli z Maďarska ze zápasu Ferensvároš – Upjest).  Sobotní zápas byl ve znamení dalšího skvělého představení opavských fanoušků. Doufejme, že nepolevíme a budeme v tomhle trendu pokračovat i v nadcházejících zápasech.