Máme za sebou už šestý druholigový výjezd v této sezoně. Letos potřetí jsme se vydali za našim klubem autobusem. Ke konci týdne zavalila republiku první letošní sněhová nadílka. Mnoho zápasů v nižších soutěžích bylo odloženo. Proto také panovali obavy z odložení zápasu v Čáslavi. To byl určitě jeden z důvodů, proč jsme autobus nenaplnili celý. Nás zbylých 37 fans se i přes nepřízeň počasí rozhodlo vyjet. Nakonec se ukázalo, že to byla správná volba. Cesta autobusem probíhala klasicky. Popíjení nejrůznějších pochutin, zpívání chorálů a podobně. Ve Vysokém Mýtě jsme nabrali ještě jednoho fanatika a pokračovali směr Čáslav. Na stadion jsme dorazili zhruba půl hodiny před výkopem. V tu dobu už zde byli i další fanoušci, kteří vyrazili na výjezd auty. Celkový počet 54 příznivců Opavy. Tato účast překonala náš první výjezd k tomuto soupeři. Tehdy se jelo čistě auty a přijelo nás 49 (sezona 2006/2007).

O sektoru hostů se nemusím ani sáhodlouze zmiňovat. Kdo byl v Čáslavi v minulých letech, tak ví sám, co je to za klec. Letos ji ještě doplnili o ostnaté dráty okolo celého sektoru tak, aby se na oplocení nedalo vylézt, případně ho přelézt a vniknout na hřiště. Ale ani toto opatření nepomohlo a někteří z nás se stejně na plot dostali a jeden fanatik se dokonce na konci zápasu vykoupal ve sněhové kaluži za pomezní čárou. J V prvním poločase se ochrance nelíbilo naše postávání na plotě, které vyústilo v menší požduchování, ale druhý poločas už místní pochopili, že když nás nechají na pokoji, tak bude klid a už se do nás nenavažovali. Musím říct, že nakonec místní pořadatelé byli v klidu.

Fandění na stadionu se omezilo pouze na skandování našeho sektoru. Domácí s trubkami se občas ozvali až ke konci druhého poločasu, kdy se také díky rozhodčímu čáslavský klub dostával do tlaku. Na druhý poločas se podařilo šestici opavských dostat na hlavní tribunu a výsledkem bylo překřikování se přes hřiště ve stylu „druhá strana odpovídá“. Po fotbalové stránce velmi mizerné utkání, na které se především v druhém poločase nedalo ani dívat jsme si zpestřovali po svém. Celý druhý poločas jsme se výborně bavili, zpívali chorály a svlékali se do půl pasu. Asi pětice z nás takto vydržela celý druhý poločas až do konce zápasu. J

Zápas, který snad od začátku vypadal, že nemůže skončit jinak, než bezbrankovou remízou nakonec domácí vyhráli, když branku vstřelili v poslední sekundě nastaveného času (po rozehrávce rozhodčí zápas ukončil). Říká se, že když nedáme branky, tak se nemůžeme vymlouvat na rozhodčího, ale takový výkon sudích jsem už hodně dlouho neviděl. Otáčení rohů, nepískání faulů na opavské hráče a naopak neskutečné množství standartek na druhé straně za fauly, které zdaleka nebyly bylo až alarmující. Těžko jsme se mohli dostávat do hry, když každý náš kontakt s balonem rozhodčí odpískal proti nám. Z toho pramenil tlak domácích a nakonec dotlačení balonu do naší sítě v poslední minutě.

Bohužel jsme z Čáslavi odjeli s prázdnou, ale i přes tento neúspěch se dá výjezd z fanouškovského pohledu hodnotit za úspěšný. Počet 54 fanoušků byl možná až nad očekávání vzhledem ke všem okolnostem. Díky všem za účast a už teď se těším na poslední výjezd sezony do Ústí. Jen pro úplnost, celková návštěva na stadionu byla mizerných 250 diváků.

Fotky ze zápasu: