Máme za sebou první jarní výjezd a hned v úvodu musím říct, že to stálo za to. Čekali jsme, že by se nás v Pardubicích mohlo sejít hodně, ale že náš počet bude 258 fanoušků, tak to bylo nad očekávání. Obrovský podíl na tom mají naši přátelé z Wroclawi, kteří tvořili větší část z tohoto počtu.

Naše poslední návštěva v Pardubicích se datuje 10 let zpět do sezony 2002/2003. Tehdy jsme byli v úplně jiné situaci než nyní. Hráli jsem o postup do nejvyšší soutěže, což se nám tehdy nakonec povedlo. V Pardubicích nám už dá se říct o nic nešlo, protože postup už jsme měli v kapse. I přesto jsme zde zvítězili 4:2 a z Opavy přijelo 39 fanoušků SFC.

Už po rozlosování sezony jsme věděli, že výjezd do Pardubic absolvujeme vlakem. Vše jsme si ještě utvrdili na domácím zápase s HFK a čekali jsme, kolik se nás na nádraží v Opavě objeví. Za doprovodu PČR nás vlakem nakonec jelo  okolo 90 osob. Cesta probíhala docela v poklidu. Do Pardubic jsme přijeli po půl 9. Už na nádraží nás čekali pověstné policejní manévry. Nástupiště bylo v obležení robokopů, kteří nám lemovali cestu i v podchodu a nakonec nás zastavili u východu z něj. Zde proběhla důkladná legitimace každého fanouška i s jeho vyfocením. Strážců zákona tam bylo snad víc než nás. Na stadion vzdálený asi dva a půl kilometru jsme se vydali pěšky s kordonem policajtů. Po příchodu k našemu sektoru jsme opět počítali jen policejní antony a další várku robokopů. Vyhlíželi jsem naše přátelé z Wroclawi, kteří za chvíli začali přicházet. Do Pardubic se vydali autobusem, minibusem a několika auty. Jejich podpora byla opravdu vydatná a za to jim patří velké díky. Počet příznivců z WKS se dá počítat zhruba na 140. Několik fanoušků SFC přijelo i z Prahy a zbytek přicestoval auty.

Hned u vchodu na stadion dostal každý fanoušek žlutou nebo modrou kšiltovku. Měli jsem jich připraveno okolo 250 kusů a nakonec ani tento počet nestačil. Ne každý si jí ale v zimním počasí nasadil na hlavu. Někteří radši dali přednost vlastním teplejším čepkám či kapucím a tak výsledný efekt nebyl až takový, jaký jsme si představovali. Na plotě za brankou jsme vyvěsili několik vlajek. Nechyběla již tradiční vlajka Opaváci, dále také Pýcha Slezska, vlajka fanklubu z Komárova, ze Suchých Lazců, vlajka Fans Lesbos a přátelé z Wroclawi vyvěsili vlajku Sredzka brygada a vlajku Slask Wroclaw. Svojí premiéru si odbyla také vlajka Šlonzáci. Náš support byl velmi hlasitý.  Všichni v našem sektoru jsme si výjezd skvěle užívali. Nejenom vzhledem k počtu,ale i hlasově jsem si v Pardubicích připravili domácí prostředí. Domáci sektor se projevoval občasným fanděním, které ale nebylo na naší straně ani pořádně slyšet a odpálili pár stroboskopů.

Co se týče fotbalové stránky, tak jsme si konečně připsali první letošní výhru na venkovním hřišti. První poločas nebyl nic moc a navíc jsme inkasovali gól a šli do kabin s jednogólovým mankem. Po přestávce prvních deset minut také nebylo ideálních. Domácí si vytvořili dvě velké šance a mohli zápas rozhodnout. To se ovšem nestalo a pak přišla naše chvíle, kdy jsme dvěma góly zápas otočili a připsali si veledůležité tři body! Tato vyhraje je ještě o to cennější, že i přesto, že jsme opět prohrávali se hráči nesesypali a dokázali zápas otočit. Děkovačka na konci zápasu nebrala konce a nadšení všech fanoušků, hráčů i trenérů bylo nepopsatelné. Vyhráno ale stále nemáme. Musíme pořád bojovat. Věřme, že se tímto zápase odrazíme k lepším zítřkům a potvrdíme tuto výhru už v následujícím zápase doma proti Zlínu.

 

fotky ze zápasu: