Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali startu jarní části MSFL. Poslední mistrovské utkání se naposledy hrálo 16.11.2013, proto byla chuť opavských příznivců na tento zápas po čtyřměsíčním čekání opravdu velká. Ještě před začátkem jarní části se několik desítek fanoušků sešlo naladit své hlasivky v posledním přípravném zápase proti sigmě „B“. V tomhle zápase nám šlo především o nacvičování nových chorálů, ale i tak nechyběla závěrečná pyrotechnická vsuvka.

Už je ale sobota 22.3.2014 a začínají nám jarní boje, ve které má Opava jasný cíl. Postup do druhé ligy! Na utkání se scházíme o něco dříve a chystáme žluté a modré mávačky a vyvěšujeme vlajky, včetně několika nových. Novinkou je vydávání vlastního fanouškovského zinu „Opaváci“. Na začátek utkání se prezentujeme nachystanými mávačkami. Kotel je slušně zaplněn, dalo by se říct, že více, než v některých našich zápasech v druhé lize.  Po celý první poločas se vytrvale fandí, jako obvykle se často zapojuje i tribuna za brankou, která je taky slušně zaplněná. Velkým a milým překvapením je pro nás příjezd hostujících fanoušků. Z Břeclavi přijeli čtyři fanoušci, kteří ve svém sektoru vyvěsili 3 vlajky. Snažili se fandit po většinu zápasu, i když stáli proti mnohonásobně větší přesile.

Druhý poločas, jak je již u nás zvykem, se rozjíždí pomaleji. Vyvěšujeme vzpomínkový transparent na 2 zesnulé fanoušky Lechie Gdaňsk, kteří před rokem tragicky zemřeli při autonehodě cestou z výjezdu. Po pěti minutách slabšího supportu vše jede na plné obrátky. Zhruba dvousethlavý kotel povzbuzuje naplno své borce na cestě za třemi body. Za brankou je odpálena jedna dýmovnice. Blíží se konec utkání a to je čas pro naší chystanou prezentaci. Opět do Fandění zapojujeme mávačky. V poslední minutě vytahujeme nápis „OPAVÁCI1907.CZ“, který je odkazem na nově vzniklé internetové stránky opavských Ultras, které zatím fungují pouze na FB, ale v nejbližší době se chystá i propojení se stránkama www.opavaci1907.cz. Nápis je doplněn o 30 stroboskopů, 14 stroboskopů červených do ruky a 18 ohňů. Do toho na druhé straně je odpálena další dýmovnice. Vše vytváří pěkný efekt, který si můžou po závěrečném hvizdu vychutnat i samotní hráči, kteří vyhráli 2:0. Na zápas si našlo cestu celkem 1 810 diváků, z toho 26 z WKS, kterým děkujeme za jejich podporu.

Po zápase se vydáváme do místních hospod a oslavujeme vítězství. Po celý večer i brzké ráno jdou v ulicích slyšet chorály. Nejenom celková návštěva zápasu, ale aji náš počet v kotli a velmi dobrý support jsou příjemným překvapením. Ale rozhodně nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat v podobných výkonech jak na hřišti, tak i v hledišti i v dalších zápasech.

 

Další fotky najdete na www.sfc.4fan.cz

 

Pěkné video je také od tvůrce webu www.sfc.4fan.cz