Na závěr podzimu, resp. na úvod jarní části sezony, jsme přivítali na domácím hřišti Baník Most. Vzhledem k tomu, že se v Opavě hrál od 18:00 hodiny basket, tak byl výkop zápasu netradičně posunut už na 15:30. Tento fakt, a také to, že už byla docela zima poznamenal celkovou návštěvu v Městských sadech. Do ochozů si našlo cestu pouhých 1532 diváků, což byla nejnižší návštěva v dosavadní sezoně. Do Opavy přijeli také hostující fanoušci. Z Mostem přicestovalo 7 fans, kteří nevyvěsili žádnou vlajku a prakticky jsme o nich celý zápas ani nevěděli.

Na závěrečné utkání jsme měli nachystanou velkolepou prezentaci. Rozměrově největší choreo, které jsme kdy připravili. V úvodu zápasu nám ale zatrnulo, protože vzhledem k velmi nízké účasti fanoušků to vypadalo, že se choreo ani neroztáhne. Ale během následujících 10 minut se kotel relativně slušně zaplnil. Proto jsme v druhém poločase choreo vytáhly. Choreo se skládalo z nápisu na plotě, který přecházel v celosektorovou plachtu. Na plotě vysel nápis „Hlavní města Slezska“ doplněn logy SFC a WKS po stranách. Na plachtě byly znázorněny znaky měst Opavy a Wroclawi a nad nimi stuha s nápisem Opava & Wroclaw. Vzhledem k velikosti chorea nebo jednoduché ho roztáhnout a hned v úvodu nám zatrnulo, když se plachta na jedné straně zamotala. Ale nakonec vše dobře dopadlo a vše mělo patřičný efekt.

Co se týče fandění, tak jsme opět předvedli průměr. V závěrečných minutách zápasu jsme ještě vytáhly zluté a modré jednoručky a velké kostkované vlajky na tyčích. Z Wroclawi nás přijelo podpořit také 16 fanoušků WKS a s nimi přicestovali rovněž 4 fans z Motoru. Zápas jsme vyhráli zcela zaslouženě 3:0 a mohli si užít závěrečnou děkovačku.

Podzimní část nám skončila a my jsme obsadili 10.pozici s celkovým počtem 22 bodů. Po snovém úvodu sezony to může být pro někoho zklamání, ale cílem pro tento ročník byla záchrana a pohybovat se ve středu tabulky. To je určitě reálný cíl, který můžeme na jaře splnit. Základ máme dobrý. Díky všem fanouškům za podporu a těšme se na jarní boje.

 

Fotky: