Hned v druhém kole nás čeká velmi atraktivní výjezd na stadion pod Žižkovskou věží. Organizujeme společnou cestu vlakem. Jak už tomu bývá zvykem, lidé se začínají scházet ve večerních hodinách v nejrůznějších opavských hospodách. Něco po třetí se scházíme na Východním nádraží. Z Opavy nás vyráží necelá stovka (z toho 4 WKS), což určitě není počet, který jsme očekávali. V Olomouci se k nám připojují ještě 2 kolegové ze Slasku a k velkému překvapení mnohých také jeden hráč Opavy, který ale momentálně pro zranění nemůže hrát. Naše výjezdová skupina je posílena ještě 24 fans WKS a 5 opaváky, kteří se k nám přidávají v Pardubicích. Celá cesta vlakem probíhá v klidu až do chvíle, než do vlaku nastoupí robokopi. Ale to už je obehraná písnička. Po příjezdu na Hlavní nádraží se přesunujeme v policejním doprovodu směr Žižkov. U stadionu nám policie dá rozchod a tak míříme do nejbližších hospůdek, kde čekáme než začne zápas. Na stadionu se nás nakonec schází 218 fans.

Během zápasu předvádíme solidní doping a to od začátku až do konce i za nepříznivého a stavu 5:0 pro domácí. Na plotech v našem sektoru jsme vyvěsili 3 větší a 2 menší vlajky. Věděli jsme, že by nás místní pořadatelé nepustili na stadion s vlajkami na tyčích, a proto jsme vzali čistě jen vlajky, s kterýma jsme předváděli různé kreace. Po zápase nám přišli poděkovat hráči za naši podporu a my jsme se vydali opět v doprovodu policie na vlak. Nakonec odjíždíme dřívějším vlakem, než jsme očekávali a do Opavy přijíždíme něco po 17.hodině.

Výsledek zápasu nás velice zklamal. Určitě nikdo nečekal, že by jsme mohli dostat takový nářez. Naposledy jsme takový debakl utrpěli ještě v první lize ve 26.kole v sezoně 2001/2002 v Jablonci. Tehdy jsme skončili beznadějně poslední a spadli jsme do druhé ligy. Naopak mě potěšilo naše fandění. Myslím si, že jsme ukázali, že i když stav zápasu není zrovna nejpříznivější, tak se umíme bavit. Závěrem chci ještě poděkovat fans WKS za jejich podporu. V Praze jich s námi bylo 34.

 

Na fotky z tohoto zápasu se můžete podívat na serverech www.hooligans.cz a www.sfc.4fan.cz. Další fotky doplním na tyto stránky během tohoto týdne.