Naše sobotní představení se dá hodnotit jedině pozitivně. Vše vyšlo přesně podle našich představ. Ještě před samotným zápasem jsme se sešli na Horním náměstí, kde jsme zhruba něco po půl páté začali naplánovanou demonstraci proti současnému vedení fotbalového klubu. I když to ze začátku vůbec nevypadalo, nakonec se nás sešlo okolo 350 příznivců SFC. Po té co jeden ze zástupců fanoušků přednesl několik bodů našeho nespokojení s funkcionáři klubu jsme se vydali směr Městské sady. V proslovu jsme si také připomněli událost, která se stala v Polsku, při níž zahynuli 3 fanoušci Lechie Gdansk a uctili jejich památku minutou ticha. První část pochodu jsme šli z piety v tichosti. Když jsme dorazili zhruba na začátek Krnovské ulice, začali jsme se také projevovat svými hlasivkami. Několikrát zazněl pokřik „Matýsek a Kutty ven“,  ale také jsme skandovali hesla na podporu Opavy. První lajna průvodu nesla vlajku Opaváci a občas se objevily i nějaké bengály. Pochod byl ukončen pod sekretariátem, kde jsme naposled mohutně skandovali proti vedení klubu. Po té se všichni fanoušci přesunuli na stadion, kde začalo naše představení číslo dvě.

Opět musím hodnotit naše vystoupení v hledišti za velmi povedené. Po celý zápas se do fandění zapojoval nejen kotel, ale také osazenstvo na tribuně G. Několikrát jsme se navzájem přeřvávali, doplňovali jednotlivé pokřiky různými kreacemi se šálami, poskakováním a podobně. Prostě jsme si zápas opět užívali.

V prvním poločase jsem roztáhli choreo věnované fanouškům Lechie Gdansk. Choreografie se skládala z dvou papírových plachet, na nichž byl nápis R.I.P. a logo gdanského klubu a doplněno to bylo nápisem „Jsme s vámi Lechio“. Po roztažení chorea bylo chvíli ticho a vše jsme zakončili skandováním Lechia Gdansk. V druhém poločase jsme ještě použili několik obouruček plus pár vlajek na mávání. Tento zápas si nenechalo ujít také 8 fanoušků z Wroclawi. Za to fanoušci  Zlína se k velkému zklamání v hostujícím sektoru neukázali. Na internetu se potom zmínili, že 8 z nich do Opavy dorazilo, ale vzhledem ke kose, která v sobotu byla si šli sednout na hlavní tribunu.

Nepřízeň počasí poznamenala také návštěvu, když přišlo pouze 1143 diváků.Toto je naše nejhorší návštěva této sezony. Atmosféra ovšem byla fantastická.

Co se dění na hřišti týče, tak tento zápas nemohl začít lépe. Hned po 30 vteřinách hry jsme se dostali do vedení 1:0 zásluhou Zapletala a když ve 20.minutě přidal Ficek druhý gól dostali se fanoušci do extáze. V 77.minutě se ale hostům podařilo snížit na 2:1 a o výsledek jsem se trochu obávali ale hosté si pořádnou šanci nepřipravili a my jsme si tak mohli připsat naprosto zasloužené vítězství. Závěrečná děkovačka také stála za to, když jsme si společně s hráči zazpívali opavskou hymnu. V sobotu jsme mohli vidět obrovskou bojovnost a věřím, že pokud hráči budou ke každému zápsu takto přistupovat tak se našeho společného cíle všichni dočkáme.

Teď je před námi asi nejatraktivnější výjezd sezony, když jedeme do Ďolíčku na pravou Bohemku. Ikdyž víme, že to bude hodně těžký zápas, doufejme, že k němu hráči přistoupí stejně jako k zápasu se Zlínem a třeba se nám podaří urvat nějaké body.

Fotky, sestříhaná videa ze stadionu i z pochodu a reportáž z tohoto zápasu najdete na www.supporters.cz. Fotky najdete také na www.sfc.4fan.cz, www.ultrasopava.cz.