Sobotní výjezd do Třebíče byl vůbec náš první na půdu tohoto soupeře. Jednalo se o souboj nováčků. Zatím co my jsme sestoupili z druhé ligy, tak Třebíč se poprvé v historii klubu dostala do MSFL. Týden před našim příjezdem vládla v třebíčském klubu nervozita především z nás opavských fanoušků. Nevěděli, kolik nás přijede a jaká bezpečnostní opatření mají přichystat. Neustále zjišťovali situaci telefonáty do Opavy. Nám fanouškům už dopředu bylo jasné, že ten počet nebude nijak valný. A to se také potvrdilo. Věděli jsme zhruba o čtyřech autech, které se na hřiště ještě loni divizního klubu chystají. Čekali jsme, jestli se snad někdo další nepřidá. Měla jet ještě jedna osádka, ale ta nemohla sehnat po pátečním večeru řidiče, který by byl schopen cestu odřídit. J Ještě se ozvali dva kolegové z Wroclawi, že na zápas dorazí vlakem. Vzhledem ke zpoždění dorazili až o přestávce mezi prvním a druhým poločasem.

Cesta z Opavy nám ubíhala docela rychle. Řidič nás zásoboval neustále různými vtípky (bohužel jsem si žádný nezapamatoval). Při příjezdu do Třebíče nás zastavila PČR a všechny nás legitimovala. Tato eskapáda trvala přes 20 minut, protože jméno jednoho z fanouška se shodovalo se jménem jedné hledané osoby. A vzhledem k tomu, že datum narození se lišilo jen o pár dní, měli páni policisté domnění, že je to právě on. Po té, co se vše vysvětlilo jsme dorazili ke stadionu, kde už stáli další policejní složky a také ostatní fanoušci SFC.

Po vstupu na hřiště jsme si mohli všimnou, že se domácí na náš příjezd řádně připravili. Náš sektor byl obehnaný více než dva metry vysokým plotem, což nám až tak nevadilo, protože jsme aspoň měli kde vyvěsit vlajky. Vedle sektoru stálo několik pořadatelů, kteří nás neustále bedlivě sledovali. Když jsme šli udělat pár fotek z poza branky, tak jsme si všimli robokopů, kteří byli schováni v přilehlé budově a netrpělivě čekali na nějaké naše vylomeniny.  J

Z vlajek zde vysely Opaváci, Fans Suché Lazce, Fans Komárov + 3 další kousky a mimo to také nová menší vlajka fanoušků ze Štěpánkovic, která zde měla výjezdovou premiéru. Na začátku zápasu nás v sektoru bylo 26. O přestávce se k nám ještě přidali již zmínění kolegové z Wroclawi. Dopředu jsme se obávali, že náš počet nebude moc vysoký, ale popravdě jsme věřili, že se přiblížíme aspoň číslu 50. To se nestalo. Není se moc na co vymlouvat. Den i čas zápasu si myslím, že byl ideální. Hold už je asi jiná doba a třetí liga fanoušky už asi tak moc netáhne. Ale musíme si uvědomit, že jezdíme především podporovat náš klub a je přece jedno, kde a jakou soutěž hraje.

Během zápasu to probíhalo stejně jak bývá na našich výjezdech zvykem. Fandění po celý zápas, vysvlékání se do půl pasu a podobně. Ke konci zápasu jsme vhodili na hřiště několik konfet. Po závěrečném hvizdu následovala děkovačka po vítězném zápase a rozloučení se s hráči.

Našim dvou přátelům z WKS nejel vlak domů zrovna ideálně, proto jsme se snažili jim sehnat jiný odvoz do Opavy. To se nám bohužel nepodařilo a tak jsme nakonec našli spoj do Ostravy s tím, že je tam potom vyzvedneme. Doprovodili jsme je na nádraží a vyrazili do Opavy. V Opavě jsme poseděli zhruba hodinku a pak vyrazili do Ostravy pro naše kolegy. S něma jsme se potom bavili až do ranních hodin a poté odvezli na vlak směr Wroclaw.

Celkově musím říct, že se výjezd povedl. Jen škoda té malé účasti na stadionu. Doufám, že na dalším zápase v Holici to už bude jiné kafe.

 

Fotky: www.sfc.4fans.cz, opavsky.denik.cz