Po 24 letech se naši přátelé z Wroclawi opět dostali do evropských pohárů. Bohužel jejich putování skončilo těsně před branami základní skupiny Evropské ligy. Při své jízdě Evropou se jim povedlo přejít přes skotský klub Dundee United, poté přes Lokomotiv Sofia z Bulharska, ale osudným se jim stal Rumunský Rapid Bukurešť.

Výsledky Slasku:

Slask Wroclaw – Dundee United 1:0
Dundee – Slask Wroclaw 3:2 (4500)
Slask Wroclaw – Lokomotiv Sofia 0:0
Lokomotiv Sofia – Slask Wroclaw 0:0, 3:4 na penalty (450)
Slask Wroclaw – Rapid Bukurešť 1:3
Rapid Bukurešť – Slask Wroclaw 1:1 (1000)

Čísla v závorkách udávají počet fanoušků WKS na venkovních zápasech. Neskutečná je zvláště účast hned na prvním výjezdu, kdy do skotského Dundee přijelo 4500 fanoušků WKS!!!

Opaváci na zápase Slasku:

Slask v evropských pohárech jezdili podporovat také opaváci. Byli přítomni na všech zápasech. Na první domácí utkání s Dundee United nás přijelo 29. Na odvetu do Skotska se vydali z Opavy 3 fanoušci. V dalším kole, kdy soupeřem Slasku byl Lokomotiv Sofia, bylo na stadionu na Oporowské přítomno 17 opaváků. Na odvetě v Sofii nás bylo 9. Na zápas Slasku s Rapidem Bukurešť přijelo z Opavy 5 fanoušků a odvetu v Rumunsku v Temešváru si nenechalo ujít 8 opaváků. Bohužel Slasku se nepovedlo probojovat se do základní skupiny Evropské ligy. Tam by určitě narazil na atraktivnější soupeře, než tomu bylo v kvalifikaci. I když i zde se mohli střetnout například s Laziem Řím nebo třeba s Birminghamem City, ale los dopadl jinak. Nedá se nic dělat. Pohárová Evropa pro Slask letos skončila. My můžeme jen našim přátelům popřát, ať se jím v letošní sezóně daří stejně dobře jako v té loňské a ať se evropské poháry do Wroclawi opět za rok vrátí.