V předchozím příspěvku jsem se zaměřil na hodnocení podzimní části sezóny z pohledu návštěvnosti. Tento příspěvek budu věnovat hodnocení naší ultras produkce.
Oproti loňské sezóně se jednalo o jednoznačné zlepšení. Časy, kdy se skoro na každý zápas vymýšlelo nějaké choreo jsou už dávno pryč. Druhá liga z fanouškovského pohledu není zrovna atraktivní soutěž. Nízké účasti, ve větší části spíše neúčasti hostujících fanoušků na zápasech svých týmů jsou tomu důkazem. I přes to jsme několikrát předvedli různé choreografie a také pyrotechniku. Vezměme to pěkně po pořádku.
Začátkem sezóny byly naše choreografie věnovány podpoře našeho nejlepšího hráče Lumíra Sedláčka, který neměl dostatečnou podporu od trenéra Mazury. V prvním kole jsme hostili Ústí nad Labem a roztáhly pásy s nápisy: Trenérům a vedení: Jardu se vám vytlačit podařilo. Udělejte to samé s Lumírem a budete mít tribuny bez fanoušků!!!

Choreografii s podobnou tématikou jsme předvedli také v pátém kole, kdy jsme roztáhli plachtu o velikosti 10 x 7,5 m. Na plachtě byla zobrazena váha, na jedné misce s nápisy Kolínek a Sedláček a na druhé Mazura, Pejša, Matýsek a spol. To celé bylo doplněno nápisem: Vážíme si legend-srdcařů!!! V tomto zápase jsme roztáhli ještě nápis nabádající všechny fanoušky mířící za našim klubem do Zlína, aby přijeli oděni ve žlutém.

Hned v druhém kole jsme zajížděli na půdu dalšího exligisty Brna. Skoro všichni fanoušci v sektoru hostí byli oblečeni do žlutých trik. Roztáhli jsme choreografii složenou ze sedmi 2,5m širokými pásy, na kterých byl vyobrazen náš zaplněný stadion. K tomu měl být roztažen nápis: Patříme do ligy!!!. Vzhledem k velikosti sektoru se to nepovedlo roztáhnout najednou, a proto tento nápis následoval až po té.

Ve čtvrtém kole nás čekal vůbec první výjezd do velmi vzdáleného Varnsdorfu. Tuto premiéru si nenechalo ujít pouze 16 opavských. Všichni jsme měli jednotně šály se jménem legendy opavského fotbalu Jardy Kolínka.

Z mého pohledu nejpodařenější výjezd byl do Zlína. Stejně jako do Brna, i do Zlína jsme jeli všichni ve žlutém. V týdnu konání tohoto zápasu v Rusku havarovalo letadlo s hokejovým týmem z Jaroslavle. V letadle zahynuli také čeští reprezentanti Marek, Rachůnek a Vašíček. Vzhledem k této události jsme přicestovali s černými páskami na rukávech a vytáhli první choreografii složenou z nápisů RIP, dále jména všech tří hokejistů a nápisem NEZAPOMENEME!!! napsaný na české vlajce. Dále jsme během druhého poločasu vytáhli asi 150 žlutých a modrých kartonů a odpálili oranžové dýmovnice a nechyběli ani modré balónky.

V Třinci jsme měli asi 200 balónků. Předposlední domácí zápas se Sezimovým Ústí jsme odpálili asi 30 ohňů.

V posledním zápase jsme hostili Brno. Odpálili jsme 60 rací, 6 žlutých dýmovnic a asi 100 malých stroboskopů.

Když se ohlédneme za uplynulým podzimem, tak se dá říct, že to byl zhruba průměr toho, co jsme schopni předvést. Určitě je co zlepšovat. Například vlajky na tyčích. Těch nemáme určitě málo, ale lidé, kteří je vlastní si je syslí doma, místo aby je občas vyvětrali na fotbale. Dále by se určitě měla zlepšit ochota některých fanoušků podílet se na ultras produkci našeho kotle. Jeden nebo dva pravidelní lidi to těžko utáhnou. S tímto problém se ale potýkáme už delší dobu. Je třeba, aby takových bylo víc. Proto bych byl rád, kdyby se našli další, kteří by chtěli pomoct, ale hlavně tací, kteří by dokázali něco vytvořit i bez pomoci a dohledu právě těch dvou osob, na kterých to do teď celé stálo. Je třeba si uvědomit, že tito lidé nebudou mít neustále čas něco vymýšlet a produkovat.

Za velké pozitivum se dá určitě počítat po dlouhé době vznik 5 nových vlajek. Jedná se o družební vlajku: Pýcha Slezska, vlajku Opaváci a dále vlajky fans skupin Young Boys, Fans Lesbos a Silesia Wolves.

Finance na naší ultras produkci jsme vybírali do čapky bez jakýchkoliv příspěvků od klubu. Věřím, že na jaře to bude ještě lepší a hlavně, že se zapojí více lidí. Zamyslete se nad tím! JEDINĚ SFC!!!