Po roční pauze v MSFL  se opět navracíme do FNL. Hned v prvním kole nás los poslal na velmi atraktivní výjezd do Frýdku-Místku. Většina z nás se schází na vlakovém nádraží v Opavě a na zápas se vypravuje hromadně vlakem. Ostatní fanoušci dojíždějí do Frýdku auty. Na tenhle výjezd jsme uspořádali akci „ Do Frýdku všeci v kloboučkách!“.  A je nutno říct, že se akce vydařila lépe, než jsme očekávali. Všech 270 vyrobených kloboučků se prodalo a na mnoho fanoušků se tak nedostalo. Stadion se postupem času slušně zaplňuje. Nás se v sektoru schází 324 fans a zaplňujeme téměř celý sektor vyhrazený pro hosty. Počet domácích se těžko odhaduje, protože jejich sektor je na stejné tribuně, jako kotel hostů. Hned na úvod utkání zasypávají hřiště konfetami.  Avšak po celý zápas byl slyšet pouze jejich buben a odpovídačka se zbytkem stadionu.. Od první minuty se vytrvale fandí. Ve 30. minutě vytahujeme naší první prezentaci, kdy nad hlavy roztahujeme „Stopku“ a pod ní nápis „registraci fans“, jako reakci na právě probíhající buzeraci fanoušků Baníku, která se již brzo může týkat nás všech. O poločasové přestávce dochází k překřikování  mezi Opavskými fans a příznivci Baníku, kteří byli nedaleko našeho sektoru. Při pokusu Opavských dostat se k nim dochází ke střetu se sekuritkou. Na scénu tak přicházejí těžkooděnci a zatýkají pár fanoušků. Když hráči nastupují na hřiště, situace se uklidňuje a začíná se opět fandit. Okolo 60. minuty vytahujeme naší další prezentaci, složenou ze žlutých a modrých pásů, které jsou doplněny o lesklé folie. Naši hráči otáčejí stav utkání z 1:0 na 1:3 a support hostů jede na maximum. Během 70. minuty se do sektorů domácích dostává jeden Opavský fanoušek a získává domácí vlajku na tyči, se kterou chodí a mává kolem stadionu. Úmysl získat tuhle vlajku měl i další opavský fanoušek. Málem tak dochází ke střetu dvou Opaváků, které však od sebe rozdělujou policajti. Až jak první fanoušek přišel do sektoru hostů s ukořistěnou zástavou, tak druhý fanoušek zjišťuje, že se jedná o Opaváka. Jak to oba zjišťují, navzájem se tomu smějí a vlajka se zapaluje. Opava nakonec vyhrává 3:2 a můžeme tak oslavovat cenné 3 body z venku. Po děkovačce se hromadně vydáváme na nádraží. Cestou se dozvídáme, že jeden Opavský má problém, a tak se celý dav lidí vydává na pomoc. Policejní složky nevědí, co mají dělat a zůstávají téměř na místě. Po chvilce se dav vrací zpátky na nádraží kde na nás už čeká vlak, který díky nám nabírá zhruba 15 minut zpoždění. Po příjezdu na Svinov se dozvídáme, že ve Frýdku zůstalo asi 8 fanoušků, kteří nestihli vlak. Nechce naše kamarády nechat ve štychu a tak všichni hromadně vystupujeme z vlaku, který nás měl ze Svinova dovést do Opavy a čekáme na opozdilce. A tak si výjezd užíváme o 2 hodiny déle před svinovským nádražím. Celkově se výjezd povedl nad očekávání. Náš velmi slušný počet, hlasitý support, povedená chorea, pěkný efekt v kloboučkách, výhra na hřišti i v hledišti, to vše dělá z prvního výjezdu sezony skvělý dojem. Hlavně po prvním výjezdu neusnout na Vavřínech. Liga teprve začíná a je potřeba v nastoleném tempu pokračovat. Jak na domácích zápasech, tak i na výjezdech.