První kolo domácího poháru nás zavedlo na půdu Nového Jičína hrajícího divizi. Na poměrně atraktivní a nedaleký výjezd jsme už dlouho dopředu tušili, že náš počet nebude nikterak velký. Přibližně 70 fanoušků se nakonec sešlo v našem sektoru, přičemž první poločas fandilo jenom pár lidí. Že jsou první poločasy u nás slabší, to se stalo už nepříjemnou tradicí, ale že to bude takto mizerné nečekal snad nikdo. Lidi by si měli uvědomit, že když se jede na výjezd tak se fandí! Na fotbal stejnak půlka z nich nekouká, proto je k neuvěření, že táhnout takovou dálku jen pro pivo a klobásu. Proto k prvnímu polačasu netřeba vyjadřovat.

O poločasové přestávce jsme si udělali, v horku přijemnou a vítanou, koulovačku. To byl snad i nový impulz do druhého poločasu ve kterém jsme od začátku fandili jako vyměnění.

Kolem 65. minuty nás ještě přišli navštívit podezřelí jedinci, kteří byli ihned zahnání odkud přišli. Čest jedné výjimce, která se postavila dvaceti násobné přesile a později byla zatčena.  Během druhého poločasu začalo ještě pršet, takže v jeden den jsme zažili snad všechny druhy počasí. I přes déšť jsme šly do půl pasu a pořádně si užívali fandění. Kolem 80. minuty jsme si připravili improvizovanou choreografii, kdy jsme konfety nahradili sněhovými koulemi a zasypali hřiště sněhem. Při závěrečné děkovačce jsme ještě hráče zasypali sněhem, aby se i oni po slušném výkonu mohli ochladit. Poté se naše cesty ubírají do hlavního města Slezska a pokračujeme v oslavách postupu do dalšího kola poháru, ve kterém nás čekají Hranice.

 

Fotky: