Do nedaleké Karviné jsme se vydali vlakem a auty. V Karviné jsme už letos jednout hráli. Bylo to v rámci poháru ČMFS.  Tehdy se nás i přes středeční termín sešlo na karvinském stadionu okolo 110 osob. Proto jsme se i tento víkend mohli těšit na solidní podporu fans z Opavy. Na Městský stadion v Karviné-Ráji přijelo 185 opaváků, z toho 5 fans WKS. Asi stovka fanoušků přijela vlakem. Na Hlavním nádraží v Karviné už na nás čekaly připravené autobusy, které nás dovezli rovnou ke stadionu. Jelikož do začátku zápasu zbývala ještě více než hodina, zašli jsme se pobavit do přilehlé restaurace a až po té jsme zamířili do našeho sektoru.

Celý zápas ovlivnili dva rychlé góly domácích v naší síti a naše neproměněné šance, které jsme si během prvního poločasu připravili. Z trestného kopu jsme dokonce trefili i tyč, ale stejně jako doma se Zlínem a po té ve Znojmě, tak ani v Karviné jsme gól nedali a prohráli 2:0.

V sektoru hostí jsme využili veškerého volného místa k vyvěšení našich vlajek. Nechyběli vlajky Opaváci, Pýcha Slezska, Fans Krnov ani Young Boys a další menší. Fandili jsme téměř celý zápas i za nepříznivého stavu a hnali tak naše hráče ku předu. V druhém poločase jsme odpálili 6 zapomenutých stroboskopů, ale vzhledem k dennímu světlu se patřičný efekt nedostavil. Po skončení zápasu jsme poděkovali našim hráčům především za bojovnost v prvním poločase a nasedli do autobusů směr vlakové nádraží.

Prohra nám rozhodně nevzala náladu a cestu zpět do Opavy jsme si užívali podobně, jako cestu do Karviné. Po příjezdu do Opavy a menšímu incidentu s PČR na Východním nádraží jsme se rozešli do oblíbených opavských restaurací. S našimi přáteli z Wroclawi jsme ještě uspořádali souboj na baru, ale kdo byl nakonec vítězem si už opravdu nepamatuji.