Je za námi další výjezd na moravské pole. Tentokrát nás čekal pro nás docela exotický soupeř.  Jeli jsem do Znojma. Jednalo se o vůbec první naše vzájemné utkání v druhé lize na půdě znojemských. Na tento výjezd jsme se vydali každý po vlastní ose. Jedna skupinka fanoušků vyjela už v sobotu a a spojila výjezd s degustací moravských vín. Další z nás přijeli na jich Moravy už v dopoledních hodinách a navštívili termální lázně Laa an Der Thaya, které jsou nedaleko a zbytek fanoušků dorazil přímo až na zápas.

Po početně vydařeném výjezdu na Spartu B se i ve Znojmě čekala slušná účast opavských fanoušků. Bohužel zůstalo jen u očekávání. V sektoru hostí se nás sešlo 38. Také naše fandění značně zaostávalo. Bylo to způsobeno také tím, že mnoho fanoušků bylo už na první pohled evidetně „unaveno“ víkendovou návštěvou vinných sklípků. Co se týče domácích fanoušků, tak ti vlastně ani neexistovali. Žádná vlajka, žádný pokřik, žádný kotel. Domácí diváci o sobě dali znám pouze slabým potleskem při střídání domácích fotbalistů.

V zápase jsme nakonec žádnou branku neviděli. Šance na jejich vstělení byly na obou stranách. My jsme jich měli možná i více, ale dvakrát nám stálo v cestě břevno (po nepovedených centrech) a v dalších případech naše nepřesná koncovka a nebo nás vychytal domácí gólman. Potěšující může být to, že už 4 zápasy v řadě jsme neinkasovali, ale na druhou stranu jsem už 2x za sebou gól nevstřelili.

Teď nás čeká opět venkovní zápas, kdy budeme hrát v Karviné. Věřím, že nás na tento výjezd pojede mnohem více než do Znojma, a že se konečně dočkáme nějaké té branky v síti soupeře. V poháru jsme na Městském stadionu v Karviné prohráli 1:4, takže jim máme co vracet.

Fotky ze Znojma najdete v galerii FOTO. Autoři fotek Hanis Krnov a Hrubec.