Na výjezd do Sokolova jsme se vydali jen jedním autem. Čekali jsme, jestli se v Sokolově k nám někdo přidá. Nakonec se nás na staduionu sešlo 6 opavských fanoušků. Popravdě se tomu ani nedivím. 520 km dlouhá trasa, nepřesvědčivé výsledky, postavení v tabulce a neatraktivita soupeře hovoří za vše.
Z Opavy jsme vyjeli už ve 3:00 ráno. Po cestě jsme se ještě zastavili v Krušovicích, kde jsme udělali nějaké fotky s naší vlajkou a po poklidné jízdě jsme do Sokolova dorazili okolo 9:30. Po vystoupení z auta nás hned obklopila místní velice dobře připravená policie s dotazem, kdy dorazí další fanoušci. Po zjištění faktu, že nás víc nebude ještě chvíli sečkali a nakonec odjeli. Na naši šestici zde byly připraveny asi 3 antony policajtů plus ještě nějaká auta městské policie. Obrázek nad tímto plítváním si udělá jistě každý sám.
Na stadionu nás hlídala místní ochranka, kterých bylo také pomalu víc než nás. Těsně před začátkem zápasu jsme vyvěsili 2 vlajky (opaváci a jednu malou SFC). Po celý zápas jsme bojovali s větrem a několik rát jsme museli vlajku znovu přivazovat. Nakonec když se asi 4 šňůrky na vlajce zásluhou větru utrhly jsme v 75. minutě byli nuceni flagu schovat. Během zápasu jsme se snažili o hlučný support, ale v 6 lidech to bylo docela obtížné. Co se týče domácích fans, tak místní kotel tvořila zhruba dvacetičlenná skupinka fanoušků snažící se také skoro celozápasový support. Vyvěsili jednu vlajku „West Miners“.
Co se týče fotbalu, tak se to dá shrnout jedním slovem – nuda. Opravdu ani jeden z týmů si nevypracoval nějakou 100% gólovou příležitost. Byli tam náznaky šancí, ale buď zasáhli dobře gólmani a nebo střely mířili mimo tři tyče. V 68. minutě skončila jedna z mála střel domácím v naši síti a jelikož jsme už nedokázali na tento gól zareagovat, vezeme si další prohru 0:1. Do 21. kola jsme sice patřili k nejlepším týmům jara, ale teď máme za sebou sérii tří proher v řadě a klesáme tabulkou níž a níž. Navíc jsme prodloužili naše čekání na vstřelenou branku už na 470 minut.
Cesta zpět do Opavy proběhla také v pořádku a domů jsme dorazili před 18:00.