Už podruhé v sezoně jsme vyrazili na výjezd autobusem. Po HFK nás čekal Zlín. Přihlašování do busu probíhalo velmi zvláštně. V jeden den jsem měl ráno napsáno 45 lidí a večer už jen 40. Na konci týdne byl autobus zaplněn a ještě byli asi 3 zájemci navíc. Na sraz před odjezdem nakonec pár přihlášených jedinců nedošlo. Ještě že dorazili i někteří z těch, co místo v buse neměli. Dočkali se. Nakonec nás jelo 43, takže v autobuse zůstali ještě 2 místa volná. Toto je opravdu od některých velmi neohleduplné. Příště už budu zapisovat jen ty fanoušky, kteří mi dají zálohu.

Stejně jako loni, i letos se vydáváme do Zlína všichni ve žlutých tričkách. Pro ty, kteří žluté triko neměli byla trika připravena u busu a později i přímo na stadionu. Z Opavy jsme vyjeli asi z 20 minutovým zpožděním, protože jsme museli počkat na poslední opozdilce. Členem autobusové osádky byl také momentálně zraněný fotbalista SFC Honza Schaffartzik, který po celý zápas stál s náma v žlutém triku v sektoru hostí. Do Zlína jsme dorazili asi 20 minut před začátkem zápasu. Mezi fanoušky, kteří přijeli auty byli také 3 fanoušci WKS. Jeden z nich byl čtyř a půl letý kluk pro něhož to byl už 6 výjezd s Opavou!

V sektoru hostí se nás sešlo 152. Rozvěsili jsem 6 vlajek. K velkému překvapení zel sektor domácích většinu prvního poločasu prázdnotou. První fanoušci se zde začali objevovat až v průběhu zápasu. Vlajky vyvěsili až ve druhém poločase. Jednalo se o 2 menší „kapsníky“. Celkový počet domácích v sektoru byl nakonec 19!!!Ostuda. Jinak se to nazvat nedá. Od začátku zápasu se naši hráči mohli cítit na Letné jako doma. Po celých 90 minut jsme předváděli velmi kvalitní doping. Několikrát v průběhu utkání jsme používali jednoručky a ke konci prvního poločasu jsme odpálili také několik stroboskopů. Součástí našeho povzbuzování bylo i rozdělení sektoru na dvě části a vzájemné překřikování doplněno různými variacemi doplňků a pohybů.

I když jsme v zápase 2x vedli, tak jsme nakonec první výhru neuhájili a utkání tak skončilo remízou 2:2. Konečně jsme si s hráči mohli užít závěrečnou děkovačku a pochválit tak naše kluky za předvedený výkon. Došlo také na mohutné skandování jména nového trenéra SFC Davida Vavrušky, který jak doufáme bude pro Opavu ten pravý impulz k lepší budoucnosti. Výsledkově i fanouškovsky to byl vydařený výjezd. 152 fans je na současnou situaci výborné číslo.

Video ze Zlína:

Zajímavá reportáž z tohoto zápasu je na www.supporters.cz. A další fotky si můžete prohlédnout na opavsky.denik.cz, www.sfc4.fan.cz a www.ultrasopava.cz.