V sobotu se na stadionu v Městských sadech „přepisovala historie“. Bohužel v tom špatném slova smyslu. To co se dělo během utkání s Pardubicemi nepamatují ani ti nejstarší fanoušci. Prohráli jsme s nováčkem druhé ligy na domácím hřišti 1:5, a to jsme náš jediný gólový úspěch zaznamenali až v nastaveném čase druhého poločasu.

Na začátku zápasu si nikdo nepřipouštěl, že by výsledek mohl dopadnou jinak než výhrou Opavy. V domácím sektoru se oproti zápasu s falešnou Bohemkou sešel slušný počet fans, kteří se navíc seskupili dohromady. Konečně!!! I fandění bylo o poznání lepší než v předešlém domácím zápase. Do stavu 2:0 se kotel věnoval hlavně povzbuzování hráčů, ale po obdržení druhé branky to už mezi fans začalo vřít. Skandováním „bojujte za Slezský“ jsme se snažili naše hráče nakopnout. Bohužel bez výsledku. Po třetí obdržené brance jsme se na protest proti laxnosti hráčů rozhodli sektor opustit a až do konce prvního poločasu zel sektor prázdnotou. Na druhý poločas se fanoušci do kotle vrátili, ale v 60.minutě se hromadně sebrali, sundali vlajky a zamířili směr hlavní tribuna do míst, kde sedělo vedení klubu. Vstupu na hlavní tribunu ale fanouškům zamezila ochranka. Proto se všichni fans shromáždili v těchto místech a čekali na příchod klubového vedení. Přišel šéf klubu Radim Matýsek a snažil se dav uklidnit komunikací s některými z příznivců SFC. To se mu ale moc nepovedlo. Po skončení zápasu všichni fans čekali zda hráči utečou do kabiny a nebo přijdou vysvětlit tuto situaci. Všichni hráči včetně trenérů přišli pod fanoušky a začala dlouhá nepříjemná debata. Podle slov Jardy Kolínka byli hráči na tento zápas nahecovaní a slibovali, že na hřišti nechají všechno a jak se říká, budou „žrát trávu“. To jsme ale v sobotu z hlediště rozhodně neviděli. Po středeční prohře v Uničově je toto další potupa našeho klubu.

Po odvolání trenéra Mazury klub angažoval na jeho místo velmi kvalitního a nesmlouvavého trenéra Vavrušku, který se v Opavě narodil. Za doby svého působení v Příbrami hrál tento klub líbivý útočný fotbal. Doufejme tedy, že se mu povede správně namotivovat hráče k lepším výkonům a zvednou náš klub ze samého dna tabulky k vyšším příčkám.

Ještě trochu ze statistiky. Po 5 kolech máme totálně nejhorší obranu v druhé lize. Žádný z týmů neinkasoval dvouciferný počet branek až na nás, když jsme obdrželi 14 gólů. A zároveň jsme pouhé 4 vstřelili. Statistiky na těchto stránkách jsou vedeny od roku 1993. A ještě nikdy jsme na domácím hřišti neobdrželi tolik branek a prohráli takovým výsledkem. Dosud byla naše nevyšší prohra se Slavií 0:4 ze sezony 1998/1999. Ale jak už jsem psal v úvodu článku, tak nikdo takový propadák na domácím stadionu nepamatuje.