V neděli 21. 4. 2013 nás čekal již třetí zápas na venkovním hřišti v řadě. Po Bohemce a Karviné jsme zavítali do Varnsdorfu. Cesta na půdu tohoto soupeře je velmi specifická, protože se musí cestovat přes Polsko a Německo. Termín zápasu nebyl pro opavské fanoušky ideální. Hrálo se v 17:00 a vzhledem ke vzdálenosti výjezdu si nemohl každý dovolit tam vycestovat.

Z Opavy jsme se nakonec vydali jedním autem. Cesta na severozápad Čech probíhala bez komplikací a přálo nám i počasí. I když jsme se trochu spletli v čase. Navigace nám ukazovala dojezdový čas v 16:10 a tak jsme jeli v poklidu až do chvíle, kdy jsme zjistili, že na GPSce ještě není přehozený čas ze zimního na letní. Náš příjezd byl tedy načasován na 17:10 a ne na 16:10, jak jsme se domnívali. Mu seli jsme tedy přidat a dohnat naši časovou ztrátu. To se nám podařilo a před stadionem jsme byli asi v 16:45. Po té, co jsme si vyzvedli lístky jsme se přemístili do našeho sektoru a vyvěsili vlajky opaváci, fans Suché Lazce a malou vlajku SFC.

V době, kdy začal zápas nás v sektoru bylo pouze 5. V 10.minutě se k nám přidali ještě 4 opozdilci, kteří přicestovali povzdbudit náš SFC z Prahy. Celkový počet byl tedy 9 opavských fanoušků. Celý zápas jsme se v rámci možností snažili povzbuzovat naše hráče, kteří předvedli bojovný výkon, ale do kolen nás srazily dvě penalty, kdy první z nich byla odpískaná hned v 1.minutě a druhá v 18.minutě. Naši hráči i přes nepříznivý výsledek předvedli bojovný výkon, za který by si určitě bodovat zasloužili. Bohužel jsme neproměnili naše šance. Když už jsme gól vstřelili tak nám ho rozhodčí pro údajný ofsajd neuznal. Ani v třetím zápase v řadě se nám nepodařilo bodovat a tak jsme ze severu Čech odjížděli s prázdnou.

Po vyřízení několika telefonátů s fanoušky, kteří na zápas nemohli dorazit jsme se vydali směr Opava. Cesta zpět nám krásně utíkala a už jsme počítali, že dorazíme domů v docela solidním čase. Bohužel jsme se ale přepočítali. Těsně před Olomoucí jsme na dálnici trefili zajíce a problém byl na světě. Ze začátku to vypadalo, že je vše v pořádku, ale zhruba po 5 minutách nám začalo auto signalizovat, že se přehřívá. Zajíc se nám totiž stihl ještě pomstít a rozkousl nám chladič. Auto tedy bylo nepojízdné a my jsme museli volat odtahovku. Po hodině a půl čekání nás odtáhli do Olomouce. 4 členové posádky šli vyčkávat vlakový spoj do Opavy a domů se dostali až kolem páté hodiny ráno. Řidič musel zůstat v Olomouci a do Opavy se dostal až v pondělí odpoledne. Byl to velmi zajímavý výjezd, jen škoda, že se nám nepodařilo přivést nějaké body.