Po delší odmlce je tady opět větší aktualizace stránek. Věřím, že na tu další už nebudete muste čekat tak dlouho.
Nejprve tady jsou fotky z prvního kola Ondrášovka Cupu z Petrovic, kde jsme vyhráli 1:0. V Petrovicích bylo přítomno 60 opavských fans.
Dále fotky z našeho prvního vystoupení v nové druholigové sezóně, kdy jsme vyhráli nad exligovým Ústím nad Labem 3:1. Na toto utkání byly tribuny docela slušně zaplněné (v poměru z loňskou sezónou). O to větší překvapení bylo, když místní hlasatel oznámil návštěvu pouze 1805 diváků. Ale toto už je takový opavský kolorit, na který si bohužel musíme zvyknout. Na tomto utkání bylo přítomno také 9 přátel z Wroclawi. Celý zápas jsme se prezentovali hodně slušným supportem, který jsme doplnili choreografií na podporu našeho nejlepšího hráče Lumíra Sedláčka, o jehož kvalitách trenér Mazura nebyl dlouhou dobu přesvědčen. Lumír nakonec nastoupil od první minuty a dá se říct že zařídil oba naše první góly, když na jeden nahrál a druhý dal dokonce sám a to přímo z rohového kopu. Velmi povedený premiéra v nové druholigové sezóně.
O 3 dny později se hrálo na našem stadionu pohárové střetnutí s Třincem. První poločas byl velmi dobrý. Ten druhý už za tím prvním trochu pokulhával a zápas nakonec po normální hrací době skončil nerozhodně 2:2. V poslední minutě jsme mohli rozhodnout o našem postupu, ale neproměnili jsme penaltu. Tento moment naše hráče naštěstí nepoznamenal a nakonec jsme mohli slavit postup na pokutové kopy v poměru 3:2. V dalším kole nás čeká Karviná a hrát se bude na karvinské půdě.
V druhém kole druhé ligy nás čekal jeden z nejatraktivnějších výjezdů této sezóny. Zajeli jsme na půdu tradičního účastníka nejvyšší soutěže, který ale loni poprvé v samostatné české historii okusil hořkost sestupu, a to Brna. Naše účast byla docela slušná. V hostujícím sektoru se sešlo 182 opaváků z toho 5 přátel z WKS. Většina z nás jsme měli žlutá trika. Po celý zápas jsme naše hráče podporovali hlasitým povzbuzováním. V druhém poločase jsme roztáhli také choreografii o rozměrech 17,5 x 12 m s vyobrazením našeho zaplněného stadionu. Vzhledem k nedostatku místa jsem byli nuceni doplňující nápis PATŘÍME DO LIGY roztáhnout zvlášť. Tento velmi povedený výjezd nám naši hráči ještě okořenili překvapivou výhrou 1:0!!!