Na zápas s Karvinou byli všichni opavští fanoušci natěšeni, protože věřili, že už se konečně dočkáme první výhry v tomto ročníku. Také jsme byli zvědaví, kolik příznivců z Karviné si nenechá toto Slezské derby ujít. Nejdříve se k nám dostala zpráva, že klub karvinským zajistil ZDARMA autobus a i přesto fans Karviné nejevili o tento zápas zájem a autobus nezaplnili. Nakonec ale hosté přece jenom do Opavy dorazili a v sektoru hostí jich bylo 21. Vyvěsili jednu vlajku na plot a přes sedačky položili menší sektorovku, která se o přestávce stala terčem útoku Young Boys, kteří ji propálili racemi.

Celková návštěva oproti té z posledního zápasu vzrostla na 1684 diváků. Náš sektor byl docela slušně zaplněn a prezentoval se pouze celozápasovým dopingem. Přijelo také 5 přátel z WKS.

Utkání s Karvinou bylo výkonnostně rozhodně nejlepší, které jsme letos sehráli. O to víc mrzí fakt, že se nám ani na 9. pokus nepodařilo zvítězit. V tomto zápase se nedá hráčům nic vytknout. Snad jen to, že nevstřelili druhou branku, která by nás nasměrovala ke třem bodům. To se nám také stalo osudným, protože asi 5 minut před koncem vyrovnali hosté na 1:1. Nutno podotknout, že gólu bylo dosaženo rukou!!! Což střelec Besta také po zápase přiznal. Rozhodčí Mikel se poté vymlouval, že to neviděl, protože v té chvíli zrovna mrkl. Nejedná se o ojedinělý prohřešek tohoto hráče a také tohoto rozhodčího. Nakonec jsme mohli i prohrát, když se karvinští dostali do obrovské šance, ale naštěstí nás zachránil Pepa Květon.

Sice jsme opět nevyhráli, ale tento zápas se musel divákům určitě líbit. Pokud budou hráči takové výkony předvádět i v dalších zápasech tak si diváci cestu na Městský stadion opět najdou a třeba se celková návštěva konečně přehoupne přes 2000.