Po domácím derby s Karvinou nám v 10.kole los přisoudil opět zápas v domácím prostředí. Do Opavy přijel Varnsdorf. Po všech stránkách to byl neatraktivní soupeř, tak jsem byl osobně zvědavý, jak tento fakt ovlivní návštěvu na zápase. Docela jsem byl mile překvapen tím, že počet diváků se i po nepříznivém výsledku s Karvinou příliš nelišil. V ochozech bylo přítomno 1645 diváků.

Podle očekávání žádní hosté nepřijeli. Náš kotel se opět relativně slušně zaplnil. První poločas jsme předváděli solidní fandění. V druhém se naše úsilí ještě navýšilo a všichni přítomní mohli být svědky jednoho z nejlepších supportů v této sezoně na domácím hřišti. Napomohl tomu také výkon hráčů na hřišti a hlavně po dlouhé době i výsledek zápasu. Do fandění se zapojoval nejenom kotel, ale také značná část osazenstva na tribuně za brankou (tribuna G). Vrcholem všeho bylo asi desem minut trvající překřikování se kotle a tribuny G, doplněno nejrůznějšími variacemi pohybů. K vidění bylo tleskání nad hlavami, poskakování na tribunách, držení se kolem ramen a skákání otočeni zády k hřišti, vysvlékání se do půl pasu, roztahování šál a jejich vyhazování do vzduchu, ale také různé stupidity, jako bylo například vyzouvání bot a tleskání s nima nad hlavama. J Tento zápas jsme si opravdu užívali. K výborné atmosféře v druhém poločase napomohlo také použití několika jednoruček rozdělených na žluté a modré pole. Po zápasová děkovačka stála opravdu za to. Zůstal nejenom kotel, ale také velká část ostatních diváků z tribuny F a tribuny G. Není divu. Vždyť jsme zaznamenali první letošní výhru.

Po zápase ještě proběhla v jedné opavské hospodě „rozlučková akce s hráčskou kariérou“ legendy opavského fotbalu, která pro Opavu udělala mnoho pozitivní práce a neváhala přiložit pomocnou ruku v době, kdy se Opavský fotbal ocitl na samotném dně. Do dneška je tento srdcař věrný žlutomodrým barvám a i když se během té doby objevovaly lákavé nabídky z jiných klubů, vždy zůstal a pokračoval v práci v našem klubu. Řeč je o Jardovi Kolínkovi. Doufejme, že v našem klubu zůstane co nejdéle a společně s nynějším trenérem Davidem Vavruškou se jim povede oživit společný sen, který si všichni v Opavě přejeme. Na této akci jsme odpálili několik ohňů a stroboskopů a několikrát skandovali jméno tohoto výjimečného člověka. Jardo díky za vše co jsi pro Opavu kdy udělal a věříme, že toho ještě hodně dokážeš na trenérském poli.

Fotky ze zápasu: