Pokračujeme v doplňování materiálů spojené s fotbalovou Opavou. Tentokrát jsem se zaměřil na programy z jednotlivých zápasů. Nejstarším bulletin, který jsem zde doplnil je ze zápasu Ostroje Opava s Blanskem ze sezony 1971-1972. V této sezoně vznikl vůbec první zpravodaj k zápasu v historii opavského fotbalu. Bylo to i prvnímu jarnímu utkání proti ZKL Brno. Redaktorem zpravodaje byl Vilibald Holuša, nynější hlasatel v Městských sadech. V tomto roce jsme také zaznamenali postup z Divize do III.ligy.

Ve zpravodajých ze sezony 1972-1973 (zápasy s Turnovem a NHKG Ostrava), můžete vidět ještě fotku ze starého hřiště, které se nacházelo v místě dnešních tréninkový hřišť za koupalištěm. V květnu roku 1973 byl slavnostně otevřen nový dnešní stadion v Městských sadech. K této slavnostní příležitosti jsme sehráli přátelský zápas s prvoligovým celkem ZVL Žilina, který jsme vyhráli 3:0.

Ve zpravodajích v následující sezoně 1973-1974 můžete vidět první fotky z nynějšího stadionu.

V záložce sezona 1976-1977 najdete program ze zápasu s Táborem. Vítězstvím nad tímto soupeřem jsme si definitivně zajistili postup do II. národní fotbalové ligy. Sice jsme v tabulce skončili až 7., ale vzhledem ke změně herního systému ligy postupovalo do vyšší soutěže 9 mužstev. Jen tak pro zajímavost, průměrná návštěva v Opavě v této sezoně III. ligy byla 2350 diváků.

Sezona 1977 – 1978 byla zajímavá také vysokými návštěvami na našem stadionu. Na tehdejší zápasy chodili až šestitisícové návštěvy. Nejvíc diváků bylo na zápase s Vítkovicemi 6500 fanoušků. Ve zpravodajích naleznete také záběry na zaplněné tribuny (např.: Gottwaldov, Vítkovice).

Nádherní pohled je fotku z programu k zápasu s Třincem z ročníku 1978-1979.

Toto je první část aktualizací spojených se zpravodaji Opavy. Další budou následovat.