Ve třetím kole MSFL jsme zavítali na jižní Moravu do Břeclavi. Někteří fanoušci vyrazili už o den dříve s cílem využít pohostinosti místních vinných sklípků. Akce se nadmíru povedla. Následující den jsme se ještě zajeli podívat do nedaleké Lednice, ale po té už následovala cesta na stadion do Břeclavi.

Před stadionem nás už čekal bývalý hráč Opavy a obrovský oblíbenec opavských fanoušků Zdena Partyš, který momentálně válí v třetí nejvyšší rakouské soutěži a přijel nás navštívit.  Sympatické bylo, že byl celý oděný do opavských barev a navíc měl na sobě ještě triko WKS. Po chvíli dorazili také dva očekávaní fanoušci Slasku. Při vstupu na stadion se objevil jeden místní provokatér, který byl ale evidentně rád, že vůbec stojí. Ten se ještě v průběhu zápasu objevil před našim sektorem, ale ihned byl vyhnán pryč.

Do Břeclavi dorazilo 46 fanoušků Opavy. Celková návštěva činila okolo 250 diváků. Pokud by jsme na stadionu nebyli přítomni my opavští fanoušci, tak by zde vládlo hrobové ticho. Aktivní domácí fanoušci vůbec neexistovali. Z naší strany jsme si výjezd přijeli opět užít. A to doslova. Po celý zápas vládla na naší straně tribuny veselá atmosféra a mimo klasické fandění jsem několikrát rozjížděli i několikaminutové chorály. Jen škoda, že stánek s pivem a klobásama byl tak daleko. 🙂 Neustále totiž někteří fanoušci museli doskakovat. Dvakrát jsme také použili konfety. Poprvé při úvodním hvizdu rozhodčího a podruhé jsme je vhodili po ukončení zápasu. Pokaždé se jednalo o vhození zhruba 50 kusů. Po závěrečné děkovačce se většina fanoušků vydala směr Opava. Naše skupinka ještě chvilku po zápase zůstala s našimi kolegy z Wroclawi a koštovala místní vinné speciality. Ale zhruba po hodině taky my opouštíme Břeclav a po náročném víkendu se vracíme se třemi body v kapse do Opavy.

Fotky z Břeclavi: