Více než 300 opavských fanoušků se přijelo ve středu podívat na pohárový zápas do Hlučína. Všichni zde jeli s velkým očekáváním a nikoho by ani nenapadlo, že by toto derby mohlo dopadnout jinak než postupem do dalšího kola. Bohužel realita byla opačná. Hráči nepředvedli výkon, za který jim mohli fanoušci po zápase zatleskat. Naopak. Po prohře 0:2 se na hlavy hráčů právem snesla jen samá kritika. Všichni hráči (ať už nový, nebo staří) by si měli uvědomit, že hrát za Opavu je čest a podle toho se taky musí chovat. Že za nimi stojí a na výjezdy jezdí velké množství fanoušků. Nevím, kde by za takové situace našli takovou podporu jako od nás. A hráči by se jim měli za to odvděčit bojovným výkonem. Pokud někdo nemá na to hrát před takovými diváky, tak nemá v Opavě co dělat.

Ještě pár slov k výjezdu. Většina fanoušků přicestovala do Hlučína auty. Vlakem cestovalo zhruba 60 příznivců SFC. Na stadionu nám byl vytyčen sektor na tribuně a i přes obavy pořadatelů proběhlo vše v naprostém pořádku. Po celý zápas jsme se bavili skandováním různých pokřiků a předvádění různých kreací. Prostě tak, jak to umíme snad v každém zápase. K tomu se přidalo i rozdělení sektoru na dvě části a vzájemné překřikování se. V hledišti jsme měli jasnou převahu. Domácí aktivní sektor čítal několik jedinců, kteří se na úvod zápasu prezentovali vhozením několika konfet. Vyvěsili dokonce 2 menší vlajky. My jsme vyvěsili vlajku Opaváci, Ultras a Fans Suché Lazce.

Další zápas nás čeká v Břeclavi, tak věřme, že se hráči do té doby vzpamatují a tam už to bude mnohem lepší.

Ještě bych měl jednu poznámku k opavským fanouškům. Nechápu, proč do kotle i na výjezdy obrovské množství fanoušků jezdí v obyčejných trikách. Copak je málo trik s tématikou SFC? Nebo dresů? Naučme se kuwa být na svůj klub hrdí a logo SFC nosit na hrudi na každý zápas! Vzpamatujte se!!!