Tak jsme se dočkali! Po prvních dvou kolech odehraných na hřišti soupeře, nás čeká letošní domácí premiéra.  Očekávání jsou velká. Jak početná divácká kulisa, předvedená hra, tak i námi dlouho připravované choreo.

V den zápasu se scházíme o 2 hodiny dříve. Chystáme vlajky na tyčích a dolaďujeme poslední detaily chorea. Poté se vydáváme na tribunu, kde se už pomalu schází první fanoušci. Hned při příchodů hráčů vytahujeme vlajky na tyčích a obouručky. Fandění je na velmi vysoké úrovni a tohle tempo si držíme po většinu poločasu. Do fandění se ve velkém stylu přidává i tribuna za brankou a support místy nabírá pořádné grády. Ve 30 minutě přichází čas na vytažení naší připravované hlavní prezentace. Uprostřed našeho sektoru roztahujeme velkou plachtu s podobiznou Zdeny Pospěcha se sevřenou pravačkou. V jeho pozadí je část znaku SFC.  Po stranách plachty jsou roztaženy 3 modré a 3 žluté pásy. Na plotě je spuštěn nápis „Vítej doma, Zdeno.“  Choreografie se dočkává aplausu tribun a téměř celý stadion skanduje jméno našeho navrátilce.

Druhý poločas klasicky začíná pomaleji. Jak se lidé vraceli od stánku s občerstvením, tak fandění opět nabíralo na síle. K tomu dáváme branku, což nám pomáhá udržet dobrou atmosféru po zbytek utkání. Vyhráváme 1:0 a naše série vítězství pokračuje dále. Můžeme si tak po zápase užít závěrečnou děkovačku s hráči. Po ní se vydáváme do místních hospod, mnozí fanoušci do okolních vesnic, kde tento víkend probíhá spousta akcí. Rozhodně i tenhle fakt, že se ve stejný den konalo spoustu akcí v blízkém okolí, ubral několik desítek, možná stovek diváků. Přesto návštěva 2 826 (z toho 10 WKS) vyvolává dobrý dojem. Nyní nás čeká další atraktivní výjezd do nedalekého Třince. Pojeďme ve velkém povzbudit naše borce a vytvořit jim v Třinci domácí atmosféru!!!!

Fotky: