V dalším kole nás čekal výjezd do nedalekého Třince. Do téhle destinace se vydává skupina 120 fanoušků vlakem. Cesta probíhá v poklidu a z fanoušků jde cítit natěšení na zápas. Po příjezdů do Třince nás čekají 2 autobusy, které nás odváží na stadion. Při vstupu do areálu stadionu pouští securitka po 5 fanoušcích, kteří projdou důkladnou prohlídkou. Velkým překvapením pro nás je, když  nechtějí pustit do sektoru malé děti! Je nám vysvětleno, že se jedná o nařízení PČR, která tento zápas vyhodnotila jako rizikový a jsou připraveni střílet gumovými projektily! Až při zavolání jednoho z funkcionářů našeho klubu jsou děti v puštěny do sektoru. V tom se nás celkem schází na 260 ( z toho 15 WKS).  Několik Opavských fanoušků bylo viděno i mezi Třineckými diváky. Někteří z nich měli sebou děti, tudíž nejspíš doplatili na onen zákaz vstupu dětí do sektoru hostí.

První poločas fandění začalo dobře. Postupem času se ale support zhoršoval, a to i přes to, že jsme vyhrávali. Když už přece jedu na výjezd, tak nebudu jenom stát a čumět, ale zapojím se i do fandění, ne?! Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Na náš počet podprůměrný support. To se zvedá, jak Třinec otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch a taky spornými rozhodnutími rozhodčího. Fanoušci jsou vyhecovaní a fandí se více. V desíti hráčích prohráváme a přicházíme tak o naší neporazitelnost. Jelikož hráči dřeli až do poslední minuty a to i v oslabení měli několik příležitostí na srovnání, děkujeme jim za bojovnost a předvedený výkon. Balíme vlajky a vydáváme se k busům a autům. I přes prohru odjíždíme s dobrým vědomím, že hráči zápas nevypustili a bojovali až do konce!

Bylo jasné, že jednou příjde naše první prohra. A jemožná dobře, že přišla už ve 4. Kole a vrátila některé lidi zpátky na zem. Druhá liga je velmi vyrovnaná soutěž a může vyhrát kdokoliv nad kýmkoliv. Od toho jsme tady my, Fanoušci(!), abychom hráče povzbuzovali a hnali je za vítězstvím! To může přijít už v dalším kole. Do Opavy zavítá v utkání podzimu olomoucká Sigma a s nimi určitě i početná skupina hanáckých fanoušků! A proto.. 30.8. Všichni na SFC!!!! Ukažme Sigmě, jak vypadá ta opravdová fotbalová atmosféra v Opavě!

Fotky: