Podzim 2015 byl z naše pohledu určitě zklamáním. Pozitivem může být bráno, že jsem ani v tomto období nezaznamenali výjezdovou nulu (poslední se datuje do sezony 2002/2003), zorganizování sbírky pro děti z Klokánku nebo podpora opavského útulku. Viditelný byl pokles ultras aktivity. Tento fakt poznamenalo více faktorů. Tím hlavním z nich bylo, že jsme přišli o prostory, ve kterých jsme choreografie připravovali a nedokázali jsme si najít nové. Dalším důvodem je upadající úroveň už tak hodně slabé druhé ligy (navíc druhou ligu opustili Sigma Olomouc, Zlín a Žižkov, oblíbené destinace opavských fanoušků a ještě došlo ke snížení účastníků druhé ligy na 15 týmů, čímž se tato soutěž dosti diskreditovala). Dále nenaplňování sportovních cílů, které byly před sezonou vedením slibovány a celková situace v klubu vůbec. To vše vedlo k velké nechuti lidí, kteří se o chorea starali něco vytvářet.

Domácí zápasy:

Průměrná návštěva oproti loňské sezóně klesla z 2069 diváků na pouhých 1548 na zápas, což je nejméně v historii SFC. Tyto tristní návštěvy poznamenaly také počet fanoušků v kotli. Ale našly se zápasy, kdy byl domácí sektor zaplněn docela slušně a na supportu to bylo znát. Na domácích zápasech jsme se většinou prezentovali různými mávačkami, obouručkami, menšími malůvkami a několikrát jsme také použili pyrotechniku.

Výjezdy:

Spousta fanoušků se těšilo na výjezd do Českých Budějovic. Měl to být jeden z vrcholů sezony. Bohužel si ale budějovičtí zvolili jako svůj hrací den pátek a tak se tohoto výjezdu zúčastnilo „jen“ 48 příznivců SFC. Nejvíce nás přijelo pod Žižkovskou věž, kde letos hraje svá domácí utkání Vyšehrad (180 fans). Přes stovku nás bylo ještě v Karviné (153), ale zde mohl být náš počet rozhodně vyšší. Samostatnou kapitolu tvoří výjezd do Znojma, kde jsme se hodně těšili a ještě tři týdny dopředu se ujišťovali o původním nedělním termínu,abychom si mohli naplánovat naše tradiční zpestření s tímto výjezdem a den před zápasem už tak mělo být ve Znojmě na 50 Opaváků . Termín byl ale nakonec změněn na páteční, takže opět velké zklamání (především z postoje našeho vedení k tomuto verdiktu). Ještě jeden náš výjezd se odehrával v pátek a byl to zápas v dalekém Ústí nad Labem, kam nás dorazilo 12. Oproti loňské sezoně, která byla z výjezdového hlediska naše nejúspěšnější byl podzim 2015 zklamáním.

Podporovali jsme také naše přátelé z Wroclawi. Kromě účasti na některých ligových zápasech Slasku doma i venku(nejpočetnější výjezd v obou případech v Bielsko-Biale a to jak na poháru,tak v lize,vždy hráno v týdnu,kde nás bylo kolem 40) vyrazili fanoušci SFC i na zápasy předkola evropských pohárů. Do slovinského Celje přijelo 12 opaváků a výjezd do švédského Götteborgu si nenechalo ujít 10 fans SFC.

Bojím se toho, že se řítíme někam, kde nikdo z nás nechce být. Důvody proč tomu tak je jsem už napsal na začátku tohoto hodnocení. K lepším zítřkům rozhodně nepřidá ani neatraktivní hra, kterou se posledních pár sezon prezentujeme a také fakt, že fotbal v Opavě stále nikam nevede, i když vedení nám neustále maže med kolem huby, ale kde nic tu nic. . Navíc lidé, kteří se dlouhá léta starají o organizaci opavské scény stárnou a nových mladých nepřibývá. Rád bych na konci jara 2016 psal jiné řádky, ale nevím, nevím. Vše záleží jen na nás Opavácích, jak se k současné situaci postavíme. Takže JEDINĚ SLEZSKÝ a pojďme na jaro.