Vážení příznivci Slezského FC, je nám líto, ale poprvé v historii Vánočních zápasů se nikdo z Ultras a aktivních fans této události nezúčastní. Naše vyjádření si přečtěte níže.

 

Nevím,jak ostatní fanoušci, ale my co jsme se spolu bavili po poslední schůzce,která se konala v Obecním domě jsme měli hodně dobré pocity z toho,co se v SFC děje a hlavně bude dít,prostě nám byl po delší době vlit optimismus do žil. Od této schůzky si ale marně snažíme vzpomenout na nějaké pozitivum,které by se i v reálu odehrálo,či uskutečnilo. Naopak jsme se dočkali dalších negativních jevů ze strany vedení,či na závěr ostudy od samotných hráčů, kteří místo toho, aby bojovali pořádně na hřišti, tak si vylévají svou frustraci (jinak si jejich čin neumíme vysvětlit)v barech či ulicích Opavy.

Na výše zmíněné schůzce nám vedení opět mazalo med kolem huby, jak si nás váží, jak si cení naší podpory na všech i těch nejvzdálenějších místech republiky a aby nám tedy k tomu dali důkaz, tak změnili na žádost domácích, kterou stačilo pouze odmítnout, termín zápasu ve Znojmě z neděle na pátek, přičemž moc dobře věděli, že více než padesát, dá se říci, že z většiny těch nejvěrnějších a nejpravidelněji jezdících fanoušků si naplánovalo dopředu ve Znojmě na sobotu vinné sklípky a ubytování jako takové už tradiční před zápasové zpestření tohoto výjezdu.Tato změna zapříčinila, že ve Znojmě by podle původního plánu bylo určitě 80 spokojených fanoušků, takhle jich tam bylo necelých 40 navíc zklamaných a rozladěných. Vedení to ale zřejmě nevadí. Hlavně že si nesmírně cení naší podpory… Argumenty typu, že si v druhé lize týmy se změnami prostě vyhovují máme u p….e, tím,že by Znojmu řekli: „Ne, naši fanoušci už zde mají domluvené sklípky a ubytování a my si jich a jejich podpory vážíme,tak jim to nechceme komplikovat“ by ukázali nejen Znojmu, ale všem ostatním klubům, jak jim na nás opravdu záleží a že za nás bojují tak, jako my za ně (myšleno jako za SFC). To že nám pak „nějaká“ Olomouc B vyhoví ve změně termínu kvůli basketu máme taky u p….e, protože jsme fanoušci SFC, navíc někteří to právě kvůli této změně bojkotovali a ani nešli, protože jsou zvyklí chodit na 18 a nebudou se kvůli tomu podřizovat „nějakému“ basketu. Zajímavé je, že když jsme hráli doma s Hradcem, tak se hrálo ve stejnou dobu jako hokejové utkání domácího Slezanu, jenže představitelé hokeje nejsou  politickými spojenci jako fotbaloví a basketbaloví, a tak na ně nikdo ohled nebere a nevychází jim vstříc, přitom dost hokejistů pravidelně chodí a i jezdí na utkání SFC na rozdíl od baskeťáků, kteří na fotbal nikdy nepřišli. A co je víc, hráč hokeje, který je fanouškem SFC nebo nějaké klasické politicko kamarádské čachry. Pro nás jednoznačně varianta první!

To co předvedli někteří hráči SFC po své „závěrečné“ si už jistě všichni přečetli z různých deníků, které,ač nejsme jejími zastánci, protože často umí vytvořit jak se říká z komára velblouda, tentokráte nebyly vůbec daleko od pravdy celého incidentu, což máme potvrzeno od člověka, který se sice přímo nezúčastnil tohoto extempóre, ale byl přímo u toho a je to jeden z nás, takže není důvod mu nevěřit.

Díky nejen těmto výše zmíněným atributům jsme se rozhodli nejen jako možní hráči, ale také jako přihlížející fanoušci nezúčastnit se tradičního vánočního zápasu SFC.