V pátek 3.10. jsme sehráli první z našich dvou podzimních domácích zápasů naplánovaných na páteční termín. Klub chtěl na tento nepříznivý termín nalákat co nejvíce fanoušků a tak pro ně zorganizoval hned dvě akce. Jednou z nich byla spolupráce s Deníkem, kdy každý čtenář, který si koupil čtvrteční a páteční číslo opavského Deníku, tak dostal lístek zdarma. Tou druhou bylo přidělení několika lístků do větších fabrik v Opavě. Tato snaha přinesla docela úspěch a na stadion si našlo cestu 2391 diváků. Horší už to ale bylo s předvedenou hrou a především s konečným výsledkem. Všichni kteří v pátek do Městských sadů přišli byli svědky největšího debaklu Slezského FC na domácím hřišti v historii. Překonali jsme dokonce dosavadní nejhorší výsledek, který se datuje dvě sezony zpět, kdy jsme shodou okolností prohráli taktéž s Pardubicemi 1:5. Výmluvný je pohled na úvodní fotku tohoto článku, kde je záběr na tribuny před úvodním výkopem a na spodním fotce je zaznamenaná situace v hledišti zhruba v 80.minutě zápasu.

Na tento zápase jsme měli připraveny nové vlajky. Jednalo se jednak o kostkované 2,5×2,5 m velké vlajky a také o nové modré a žluté vlajky na tyčích. Kostkované vlajky vlály po celý první poločas. Stejně jako hráči na hřišti, tak ani my fanoušci jsme se příliš nepředvedli. Ke slyšení byl support, na který v Opavě nejsme v poslední době zvyklí. I přes to se snažíme fandit téměř celý zápas, ale za stavu 0:4 se už nějaký pozitivní dopink hledá těžko. Na konci zápasu přišli hráči pod náš sektor a celý kotel jim dává najevo svůj názor na právě skončený zápas skandování „co se to tu děje“ a „to není možné“. Slovo si pak vezme Zdenek Pospěch, který se za nic neskrývá a uznává, že poslední zápasy to není ono a že se hráči bohužel trápí. Je třeba to prolomit. Ještě chvíli probíhá diskuse s fanoušky, kteří na se nakonec snaží hráče nabudit do dalších zápasů.

Další zápas nás čeká už ve středu, kdy v odvetě českého poháru přivítáme na domácím hřišti Třinec. V Třinci jsem prohráli 2:0 a proto aby jsme postoupili, musíme vyhrát o 3 branky. Bude to velmi těžký boj, ale naději umírá poslední. Proto věřím, že se ve středu sejdeme v kotli opět v dobrém počtu a poženeme naše hráče za vysněným cílem. Slezský do boje!!!

 

Fotky: