Máme za sebou jeden z nejoblíbenějších výjezdů. V sobotu jsme hráli na HFK. Už před začátkem sezony po zjištění, že HFK z ekonomických důvodů opouští FNL a bude hrát MSFL, zavládla mezi fans Opavy spokojenost, že nepřijdeme o tento výjezd. Do Olomouce jsme chtěli vyrazit hromadně vlakem, ale to se zrovna moc nepovedlo. Věřím, že velkou roli v tom hrál čas i peníze. Přece jenom ti co jeli vlakem museli vyrazit zhruba o 2 hodiny dříve než posádky jedoucí auty a v Opavě byli zhruba o dvě a půl hodiny později. Ani cena jízdného nebyla moc příznivá. Dá se říct, že když jeli tři lidi autem, tak už měli cestu (rozpočítáno na osobu) levnější než s Českýma drahama. Ale zase každý kdo zažil výjezdy vlakem ví, že mají své kouzlo. Ani tento nebyl výjimkou.

Vlakem se nás tedy vydala necelá padesátka fans. Vzhledem k tomu, že mezi Opavou a Krnovem byla výluka, museli jsme tento úsek absolvovat náhradní přepravou, z čehož měl asi největší radost řidič autobusu. Ostatní cestující nastoupili do prvního busu, takže ten druhý patřil celý nám. V Krnově jsme přestoupili do vlaku a naše jízda pokračovala. Cesta vlakem probíhala poklidně za skandování všech možných pokřiků. Zkoušeli se i některé nové věci a některé z nich se použili i na stadionu v Holici. Jak jsme přijížděli na Hlavní nádraží v Olomouci, tak už nás čekala přivítací delegace v podobě několika desítek těžkooděnců. Ti se nás snažili co nejrychleji vypakovat z nádraží ven a nacpat do přistaveného autobusu. Kolegové z Olomouce mi přiznali, že takové policejní manévry nezažili snad ani na zápase, kdy v Olomouci hrál Baník. Před stadion jsme dorazili zhruba 45 minut před výkopem. Zde jsme se potkali s některými našimi kolegy, kteří se přepravovali auty. Pár fanoušků dorazilo s drobným zpožděním a tak se stalo, že některé vlajky jsme vyvěsili až okolo desáté minuty. Vyseli zde vlajky Opaváci, Young Boys, Pýcha Slezska, Fans Lesbos, Fans Suché Lazce, Silesia Wolves, Šlonzáci a jedna menší.

Sektor pro hosti je v Holici zastřešený a tak naše fandění nabíralo na síle i díky dobré akustice. Výhled sice nebyl moc ideální, protože jsme se na hrací plochu dívali skrz mříže a ještě sítě, ale zato zde bylo dost místa na vyvěšení vlajek. Někteří fanoušci tento problém se špatnou viditelností vyřešili po svém. Vylezli po plotu nahoru pod střechu a celý zápas sledovali z horního patra. Byli i tací, kterým síť vadila ve výhledu na tolik, že se jí snažili odstranit. Jelikož tato síť už hodně pamatuje, tak to šlo docela snadno. Toto neušlo pozornosti ani místním PČR a tak měli o přestávce s jedním fanouškem pohovor a po zápase dokonce 2 vzali s sebou na služebnu. Perličkou našeho fandění bylo, že v jednu chvíli vedl náš kotel teprve tříletý fanoušek, který na svůj věk opravdu perfektně bubnoval. Jde vidět, že zde se výchova nezanedbala a naši současní bubeníci mají v zádech velkou konkurenci. 🙂 Aby toho nebylo málo, tak pokřik „Mým životem je SFC“ bubnovala jedna fanynka, které to šlo taky výborně.

V úvodu druhého poločasu jsme použili zhruba 30 stroboskopů, které na chvíli zadýmily náš sektor a vytvořili docela pěkný efekt. Po celý zápas se nám dařilo držet support na vysoké úrovni. Opět jsme se bavili různými přeřvávačkami, a jak už jsem se v úvodu zmínil nechyběli i některé novější pokřiky, které se docela pěkně ujaly. Ke konci zápasu se ještě skoro polovina sektoru vysvlékla do půl pasu a vydržela tak až do závěrečného hvizdu. Po zápase následovala mohutná děkovačka za vybojované tři body. Spousta fanoušků vylezla na plot a spolu s hráči a zbytkem kotle zpívala vítěznou hymnu.

Po zápase nás opět za asistence policie odvezl autobus na vlakové nádraží, kde jsme sečkali v místní hospodě až do příjezdu našeho vlaku. Celou dobu jsme byli pod dohledem místních strážců zákona, kteří nás ještě doprovodili na peron a někteří z nich s námi dokonce pokračovali až do Opavy. Po celou zpáteční cestu jsme byli pod dohledem a téměř na každé vlakové zastávce na nás byli připraveni. Z Krnova do Opavy jsme dokonce měli i doprovod zhruba tří policejních vozidel, které jeli po cestě podél železniční tratě. Cestou zpět někteří fanoušci odpočívali po náročné cestě, ale byli i tací, kteří ještě stále neměli dost a celou zpáteční cestu se bavili po svém. Zpívali se různé stupidity, prostě zábava zde nevázla. 🙂 Na stanici Opava Západ nás opustila většina obrněného doprovodného týmu. My jsme pokračovali až na Východ. Po vystoupení z vlaku jsme se rozešli do nejrůznějších opavských hospůdek a barů a mohlo začít probírání zážitků z celého dne. Byli i tací, kterým se tato seance protáhla do brzkých ranních hodin.

Celkově se tento výjezd dá hodnotit za velmi povedený. I počet 116 fanoušků byl zhruba podle našeho očekávání. Nezbývá, než těšit se zase na další podobné výlety.  JEDINĚ SFC!!!

 

Fotky: