Na nedělní výjezd na Slovácko jsme se těšili už dlouho dopředu. Bylo nám jasné, že se bude s největší pravděpodobností hrát na hlavním stadionu a věřili jsme, že zavzpomínáme na doby, kdy jsme na tento stadion jezdili na zápasy s prvním týmem Slovácka. Poprvé v této sezoně se nám podařilo uspořádat autobus. Jeho zaplnění nedalo velkou práci. Snad poprvé se nám povedlo ho zaplnit už necelý týden dopředu a zbytek týdne jsme jen uvažovali, zda nevypravit autobusy dva. Tento návrh ale padnul ve chvíli, kdy nám dopravce sdělil, že další bus k dispozici mít nebude. Naštěstí se nám podařilo sehnat dostatečné množství aut, takže nikdo z přebývajících přihlášených fanoušků doma nezůstal.

Vzhledem k tomu, že se na Slovácku hrálo v dopoledních hodinách a my jsme tím pádem museli z Opavy vyrazit už po sedmé hodině ráno, některým z nás začal výjezd už v sobotních večerních hodinách.

Ke stadionu jsme dojeli těsně před začátkem zápasu. Na tento výjezd jsme měli přislíbenou vydatnou podporu našich přátel z Wroclawi. Ti také uspořádali autobus a do Uherského Hradiště dorazili v počtu 45 fanoušků. Za tuto podporu jim patří veliké díky.  Po příjezdu někteří zavítali rovnou do našeho sektoru. Zbytek vyrazil do přilehlé hospody, kde nás už čekali naši polští přátelé. Přivítali jsme se s nimi a společně se přemístili na stadion. Po cestě jsme ještě vyzkoušeli kliku od vrat vedoucí přímo na hrací plochu. K našemu překvapení brána nebyla zamčená a tak se stalo, že několik fanoušků se dostalo přímo až na hrací plochu. Zde jeden z nich vylepil nálepku na rohový praporek. Někteří ještě zaskočili navštívit hlavní tribunu, ale z této části stadionu byli celkem v klidu vyprovedeni ven. Po té jsme se dostali ke kase. Zde jsme zjistili, že na takový počet hostujících fans nebyli domácí připraveni. Ve chvíli, kdy jsem kupoval 40 lístků mi bylo řečeno, že musíme ještě chvíli počkat, že tolik jich není a že se lístky musí vytisknout.

Kompletní sestava fans se v sektoru hostí objevil až zhruba v 10.minutě zápasu. Značná část z nás ani nezaregistrovala neproměněnou penaltu domácích, která se odehrávala zhruba v 2.minutě. Vyvěsili jsme vlajky Opaváci, Young Boys, Fans Komárov, Silesia Wolves, Fans Štěánkovice a družební vlajka bratrstvo. Nechyběla ani zástava WKS v podobě vlajky WKS Slask On Tour. Na stadionu nás bylo nakonec 144 hostů. Ikdyž jsme sledovali „pouze“ zápas třetí nejvyšší soutěže, tak support, který jsme předváděli měl rozhodně prvoligové parametry. Sympatické bylo, že se do fandění zapojoval opravdu celý sektor.

Na domácí straně se za protější brankou objevila skupinka asi 30 domácích fanoušků, kteří se také snažili o podporu svého týmu. Ale vzhledem k naší převaze neměli šanci. Na druhý poločas jsme vyvěsili nápis Slask Opava 15 lat. V této části zápasu jsme náš skvělý doping doplnili vhozením zhruba 150 konfet a odpálením asi 80 stroboskopů a několika žlutých dýmovnic. Jednoho z našich fotografů na vedlejší tribuně, si fanoušci spletli se šmíráky a tak se stalo, že nějaká ta dýmovnice letěla i jeho směrem. Pár stroboskopů skončilo i na hřišti. Vhledem ke vzniklému dýmu byl zápas na zhruba 3 minuty přerušen. Výbornou úroveň fandění jsme si udrželi až do konce zápasu, který nakonec skončil remízou 0:0.  Po závěrečném hvizdu, děkovačce a odchodu hráčů do kabin došlo ještě k mohutnému skandování Slezský i Slask. Před stadionem už na nás čekali přistavené autobusy. Rozloučili jsem se s kolegy z Wroclawi a vyrazili na cestu domů.

Do Opavy jsme dojeli něco po třetí hodině odpoledne. Někteří fanoušci se ještě vydali probrat zážitky z náročného dne do některých opavských hospůdek a ostatní se rozešli do svých domovů. Myslím, že můžu mluvit za všechny, že to byla opravdu parádní neděle a všichni si to náramně užili. Ještě jednou díky do Wroclawi a doufejme, že nás ještě čeká víc takových výjezdů.