Již druhý výjezd v této sezoně nás čekal na půdu slezského rivala Hlučína. Po nevydařeném pohárovém měření sil jsme všichni fanoušci věřili, že se v sobotu dočkáme nápravy. Byli jsme také zvědavi na to, kolik nás na Městský fotbalový stadion dorazí. Jako již tradičně velká část fanoušků vyrazila do Hlučína hromadně vlakem. Sraz jsme si dali krátce po poledni, vyřídili jsme potřebné formality a nasedli do vlaku. Vzhledem k tomu, že se jednalo o motorák o dvou vagonech, tak většina z nás musela celou cestu stát. To nám ale nevadilo. Vlakem nás cestovalo něco přes stovku příznivců SFC. Do Hlučína jsem přijeli asi 40 minut před výkopem. Většina z vlakové posádky se vydala rovnou na stadion. Náš sektor se nacházel opět na druhém konci stadionu, takže jsem museli všichni projít podél celé tribuny, kde se děli domácí diváci. Mnoho fanoušků přicestovalo také auty. Náš celkový počet čítal něco okolo 320 opaváků, což byl zhruba podobný počet, jako když jsme zde hráli pohárový zápas. Podpořit nás přicestovalo také 7 fanoušků z Wroclawi.

V Hlučíně je vždy problém s vyvěšením vlajek. Ne jinak tomu bylo i letos. Vlajky jsme pověsili na plot, který byl bohužel nízký a tak se stalo, že vlajka Young Boys a vlajka Opaváci leželi z části na zemi. Další vlajky co zde vyseli byly Fans Suché Lazce a Fans Štěpánkovice. Více vlajek by ani nebylo kam pověsit. Náš sektor byl docela široký, což nám možná trošku uškodilo. I když se hlavní skupinka fanoušků snažila stát po celý zápas u sebe, tak někteří se lehce oddalovali a vznikala mezi námi hluchá místa. Naše povzbuzování odpovídalo zhruba našemu počtu. I díky zastřešené tribuně jsem našim hráčům připravili téměř domácí prostředí. Fanoušci Hlučína se také snažili, ale na naší straně tribuny je nebylo skoro slyšet. V druhém poločase jsme si zpestřili fandění také konfetami a stroboskopy. Výsledný efekt nebyl špatný, ale mohl být ještě lepší. Popravdě nechápu, proč někteří fanoušci neodpálili všechny stroboskopy najednou. Po této pyrotechnické vložce z 60.minuty jsme mohli vidět občasně hořící stroboskopy téměř až do konce zápasu. Kdyby tito lidé dělila co měli, tak by to určitě vypadalo ještě lépe. Jedna z dalších věcí, co se pro mě stala nepochopitelnou je vhození stroboskopu směrem k ke slavícím hráčům SFC po vstřeleném gólu. Několik stroboskopů skončilo i na hřišti. Vzhledem k tomu, že zde leželo docela velké množství konfet měli místní pořadatelé chvílemi plné ruce práce, aby hořící papíry uhasili. Co se týče našeho fanouškovského repertoáru, využili jsem našeho solidního počtu a rozdělili si sektor na dvě části a začali se navzájem přeřvávat a navzájem si odpovídat. Fanoušci Opavy se prostě opět bavili. Co se mi ale nelíbilo byla opět reakce velkého množství fanoušků SFC, kteří po vyrovnávací brance domácích jako by byli opařeni najednou přestali skoro fandit. Tato reakce mě opravdu vytočila. Chápu, že lidé mohli být rozladěni z té srovnávací branky, která padla asi 5 minut před koncem zápasu, ale SFC nefandíme přece jenom když se vede, ale snad za každého výsledku. To by si fanoušci měli uvědomit.

Po závěrečném hvizdu nám ještě hráči poděkovali za naší podporu a my jsme pomalu začali opouštět stadion. Někteří se ještě při cestě zpět osvěžili u stánků a po té už nás čekala „sardinkovaná“ při cestě zpět. Všichni byli určitě rádi, když jsem konečně dojeli na Východním nádraží a mohli vlak opustit. Po té náš výjezd skončil. Následovalo opět dlouhé debatování a rozjímání v nejrůznějších putykách po Opavě.

Ještě se musím zmínit o jedné věci, která mě docela překvapila. Bývá zvykem, že každý náš vlakový výjezd bývá doprovázen bandou policajtů, což kolikrát vedlo ke zbytečným problémům. Tentokrát tomu tak nebylo a první policajty jsme zahlédli až na hlučínském nádraží. Je pravda, že cestou zpět se policejní auta objevovala postupně skoro na všech zastávkách kterými jsme projížděli, ale rozhodně to nebylo přehnané, jak to v mnoha případech bývá.

Zde si můžete prohlédnout také pár fotek z Hlučína:

Rozsáhlejší galerii najdete na www.sfc.4fan.cz a také na opavsky.denik.cz.