Čtrnáct dní po našem prvním autobusovém výjezdu v letošní sezoně jsem tento způsob přepravy využili znovu. Tentokrát nás čekal výjezd na Hanou na půdu Prostějova. Na rozdíl od zápasu na Slovácku se toto krát autobus zaplňoval mnohem pomaleji. Ještě v pátek ráno bylo přihlášených pouze 25 lidí. Ale nakonec nás autobusem jelo 44 fanoušků. Přiznám se, že jsem čekal mnohem větší zájem o tento výlet. Vše mám totiž nahrávalo do karet. Vždycky, když jsou výjezdy v dopoledních termínech nebo v neděli či ve všední dny, tak se spousta fanoušků vymlouvá, že nemůžou, že to je blbý termín či čas. Tentokrát se v Prostějově hrálo v sobotu v 15:00.  Podle filozofie fanoušků tedy ideální načasování. Navíc to bylo i dobré datum. Všichni měli po výplatách a tak ani výmluvy typu „nemám peníze“ nepadali v úvahu. A i vzhledem k té bídě, která v MSFL, co se týče fanouškovského pohledu, vládne to byl relativně zajímavý soupeř. Ani jedno z těchto plusových kritérií nenalákalo větší zájem fanoušků.

Z Opavy jsme vyjeli něco po dvanácté hodině. Cesta ubíhala v poklidu za klasického konzumování nejrůznějších zásob. I náš pan řidič se činil a měl pro nás na cestu připraveno několik bas s pivem, což jsme především na zpáteční cestě s vděkem kvitovali. Do Prostějova jsme dorazili zhruba hodinu před výkopem. Většina fans se proto vydala do nejbližší hospůdky na potřebné osvěžení. 10 minut před zápasem jsem se začali scházet v „sektoru hostí“. Sektor hostí to byl ale jen díky nápisu vysícím na síti. Jinak se jednalo o stání podél zábradlí na chodníku. Zatím bych řekl, že nejhorší sektor, který jsem v MSFL letos zažili. Vyvěsili jsem vlajky Opaváci, Young Boys, Fans Lesbos, Šlonzáci, Fans Suché Lazce, Fans Štěpánkovice a Fans Komárov. Nakonec se nás v Prostějově sešlo 93 opaváků. Tento počet nebyl možná nejhorší, ale rozhodně zůstal za očekáváním.

Naše hlasová prezentace také nebyla špatná, ale všichni víme, že jsme schopni být ještě aktivnější. Nevím čím to bylo zapříčiněno. Především na konci zápasu po obdržené brance se na to spousta fanoušků vykašlala. Přijde mi, že někteří umí fandit jen pokud Opava vede. Ale pokud se nedaří, tak už s tím mají problém. Ale nakonec se to podařilo jakž takž vyhecovat a s hráči jsem se důstojně rozloučili.

Ale zpět ještě k celému zápasu. Díky tomu, že jsme byli umístěni u rohového praporku, tak nám to umožňovalo rozdělit se na dvě strany a skandovat různé pokřiky, kdy jsme se obě strany navzájem překřikovali. Vzhledem k překvapivě slunečnému a teplému počasí došlo také na svlékání se do půl pasu a různé kreace s triky. Vrcholem bylo letos už po několikáté vyzutí bot a tleskání jima nad hlavama.

O poločas využil jeden z fanoušků volnějšího místa v jedné z šestnáctek a postavil se do branky při rozcvičování se hráčů. Musí se přiznat, že na tribuně mu to jde rozhodně lépe a brankářské řemeslo by měl nechat povolanějším. J Co nás ale překvapilo, byla reakce místních pořadatelů. Těch bylo na stadionu relativně dost a jen přihlíželi na počínání si fanouška na hrací ploše. Ani po té co tento příznivec SFC opustil trávník a vrátil se za zábradlí nic nenamítali. Po delší době jsme viděli pořadatelé, kteří byli naprosto v pohodě a zbytečně neprovokovali k nějakým zbytečným incinentům.

Ke konci druhého poločasu ještě místní skupinka fanoušků naznačila příchod do našeho sektoru, ale po rozběhnutí se hloučku opavských fanoušků stojících za brankou se dali sprinterským tempem na útěk přes protilehlou tribunu. Nevím, co tím chtěli domácí zamýšlet.

I když jsme po celý druhý poločas vedli o jeden gól, tak jsme náskok výhru neudrželi a v poslední minutě inkasovali srovnávací branku. Po remíze 1:1 jsme se rozloučili s hráči, posbírali vlajky, pozdravili jsme fanoušky, kteří přicestovali auty, vykonali nutnou potřebu před nastoupením do autobusu a vyrazili směr Opava. Po celou zpáteční cestu jsme byli v doprovodu PČR. Za Olomoucí jsme zastavili na jedné z benzínek, abychom opět doplnili různé pochutiny na zbytek cesty. Zde se nám podařila „výborná“ věc, když jsme zde nechali jednoho fanouška. Do teď nevím, jak se to mohlo stát a taky to, že se neozval dříve. O tom, že tam zůstal jsem se dozvěděl až v Opavě. Naštěstí se našel kolega, který nechtěl nechat kamaráda ve štychu a vyrazil pro něj. Takže jsme nakonec tento výjezd zvládli beze ztrát. 🙂  Celkově se jednalo o povedený výjezd. Škoda jen toho výsledku a toho, že účast příznivců SFC mohla být rozhodně vyšší.

 

Fotky ze zápasu: