Je za námi poslední zápas podzimu. Hráli jsme doma s ambiciózním Žižkovem, který se chce vrátit zpět do první ligy. My naopak nemáme body na rozdávání, a pokud jsme nechtěli přezimovat na posledním místě tabulky, potřebovali jsme v tomto utkání uspět. Na tento zápas jsme plánovali další z protestních akcí proti stávajícímu vedení. Na úvod musím říct, že tato akce nebyla nijak mediálně zprofanovaná a zůstala našemu vedení po poslední chvíle utajená. Informace o tom, co se chystá jsme šířili jen mezi fans. Po prohlášení předsedkyně představenstva paní Brady, že nespokojeni s vedením klubu jsme jen my fanoušci, jsme chtěli dokázat, že tomu tak není. Na zápas bylo připraveno asi 800 rolí toaletního papíru. Ty byly rozdány divákům na tribunách F a G s tím, že pokud se jim nelíbí co s našim klubem provádí Matýsek, Kutty a spol. tak ať na začátku druhého poločasu je vhodí na hřiště. To se také stalo a po úvodním hvizdu rozhodčího skončila většina toaleťáků na hrací ploše. Během toho většina diváků skandovala „Vedení ven“ a „Matýsek ven“. Při tom byly roztaženy nápisy  „Vedení: Opava není hadr!!! Nezmar místo Matýska!“.  Uklízení papírů z hrací plochy zabralo pořadatelům skoro 10 minut. Utkání bylo přerušeno ještě jednou, když se na hřišti ocitla zatoulaná dýmovnice a na některých místech za pomezní čárou vzplanuly odklizené papíry. To bylo poslední kapka pro rozhodčího, který varoval před předčasným ukončením zápasu. Zvláštní bylo také jeho počínání, když se v jednom momentě sám přiblížil ke skupině fanoušků, kteří stáli za jednou z branek a pod nimiž vzplál oheň. Jako by sám chtěl nějak fanoušky vyprovokovat k nějakému ataku jeho osoby. Takovou reakci jsem snad ještě nikdy neviděl. Bývá zvykem, že rozhodčí zaběhne za hlavním pořadatelem, aby fanoušky uklidnil, případně tam pošle některého z hráčů domácích. To se ale nestalo. Po tomto krátkém přerušení mohlo utkání dále pokračovat. Pomezní pod kotlem si už pomalu zvykal na pivní spršku, která byla vydatná a určitě si to musel užívat. J

SFC přijela podpořit také početná ekipa wroclawských fanoušků, kterých bylo na stadionu okolo 30. Vyvěsili 3 menší vlajky. Dvě vlajky ¨Sroda Slaska“ a vlajka „Tylko Slask“. Celková návštěva v Městských sadech byla 1727 diváků, což byl o jednoho diváka vyšší počet, než naše doposud nejvyšší návštěva v této sezoně, která se datuje do první kola proti Mostu.

Po slabší prezentaci kotle při posledním zápase se Sokolovem se opět domácí fanoušci ukázali. Nejenom, že sektor aktivních fans byl velmi solidně zaplněn, ale také doping stál za to. Především první poločas. Ten druhý se už nesl spíše v duchu protestů proti vedení a také skandování proti hlavnímu rozhodčímu, který nařídil hodně spornou penaltu a navíc nám vyloučil hráče. V prvním poločase jsme fandění doplnili vlajkami na tyčích. Byla připravena také nějaká ta pyrotechnika, ale vzhledem k situaci, která se udála během druhého poločasu a příchodu ochranky pod náš sektor k jejímu odpálení nakonec nedošlo. Velice aktivní byla také skupina fans za brankou, která se čím dál více zapojuje do fandění a čím dál více rozrůstá. Pohled na ně během různých fanouškovských variací stál opravdu za to.

S Viktorkou přijeli také její fanoušci. V sektoru hostí jich bylo okolo 30 a vyvěsili vlajku Ultraviktorians. Během zápasu odpálili asi 2 až 3 stroboskopy. Co se týče fandění, tak na našem konci stadionu nebyli vůbec slyšet.

Zápas skončil nakonec výhrou Žižkova 2:1. Je ale nutno přiznat, že i v deseti se hráči snažili se skórem něco udělat, ale bohužel se to nepovedlo. Po skončení zápasu jsme si zazpívali hymnu, rozloučili se s hráči a s podzimní části druhé ligy. Teď musíme jen doufat, že se vedení našeho klubu přes zimu probere a začne něco dělat, a nebo, že nastanou v jeho sestavě určité změny a do čela klubu se dostanou lidé, kteří tuto práci dělat umí a nejde jim jenom o své fleky a teplá místečka v kancelářích. Můžete také očekávat, že určitou obměnou projde také naše kabina. Nechme se překvapit a popřejme Davidovi Vavruškovi a Jardovi Kolínkovi hodně síly v boji o udržení se v druhé lize.

Video protest:

Fotky ze zápasu: