Do dalekého Ústí nad Labem jsme se z Opavy vydali dvěma auty. Naše nízká účast byla jistě ovlivněna nejen pátečním termínem, ale někteří fanoušci nejeli také na základě současných výsledků. My co jsme se na dlouhou cestu přes celou republiku vypravili jsme očekávali, že bychom mohli vidět zajímavý zápas. Co se ale nakonec na trávníku dělo nezažil snad nikdo z nás. Ale postupně.

Do Ústí jsme dorazili zhruba půl hodiny před zápasem. V té době už u stadionu čekala posádka druhého vozu. Vydali jsem se do sektoru, kde jsme vyvěsili 3 vlajky (Opaváci, Fans Komárov a Silesia Wolves). Během pár minut se k nám přidali ještě další fanoušci, kteří přijeli vlakem a tak se náš počet zvýšil celkem na 12 příznivců SFC. Po většinu cesty pršelo nebo mrholilo a tak jsme jen doufali, že v Ústí už bude po dešti. Sektor hostů se totiž na Městském stadionu nachází na oválu za brankou bez zastřešení. Na začátku zápasu bylo vše v pořádku, ale nakonec se nám ani v Ústí déšť nevyhnul. To nám ale nevadilo a i přes nepřízeň počasí jsme si užívali tento výjezd. První poločas byl co se týče fandění z naší strany trošku vlažnější. V tom druhém se se zvyšujícím se počtem gólů zvyšoval i náš support. Vrcholu docílil za stavu 2:0 pro domácí, kdy nám už bylo jasné, že na půdě lídra druhé ligy se žádné zázraky dít nebudou. V domnění, že zápas už je ztracený, jsme posledních 15 minut zpívali jeden chorál stále dokola. V silném dešti jsme se vyslékli do půl pasu a užívali si podzimní deštíček a závěr zápasu. Ani jsme z našeho sektoru nezaznamenali snižující branku na 2:1. V 90.minutě odpískal hlavní rozhodčí penaltu pro domácí. Ani to nás nevyvedlo z míry a stále jsme zpívali náš chorál. Domácí navýšili své vedení na 3:1, ale s náladou v našem sektoru to neotřáslo. Naši hráči v tu chvíli vrhli všechny síly do útoku a vyplatilo se. Simerský ještě stihl snížit na 3:2. To ale nebylo vše. Domácí rozehráli a ihned ztratili balon a naši se opět hrnuli do útoku. Sudí nastavil zápas o 3 minuty a právě v posledních vteřinách zápasu jsem udeřili potřetí. 3:3!!! To bylo něco neskutečného. Dostat v 90. minutě gól z penalty na 3:1 a ještě stihnout zápas vyrovnat na 3:3, to je jak z říše snů.

Celková návštěva na Městském stadioně v Ústí byla 1184 diváků. Domácí aktivní fanoušci hnali své hráče solidním supportem po celý zápas. Vyvěsili 4 menší vlajky.  Nakonec byli ale z výsledku zklamaní. My ale musíme poděkovat především našim hráčům, kteří předvedli neskutečnou bojovnost a ani za beznadějného stavu 3:1 v 90.minutě zápas nevypustili a stále se snažili rvát se za vyrovnáním. Věřím, že tento výsledek zvedne sebevědomí našich hráčů a v sobotu s Varnsdorfem urveme doma konečně všechny 3 body. Díky hoši.