Z fanouškovského pohledu se dá říct nejsledovanější zápas sezony v druhé lize. Tak by se dal charakterizovat náš zápas na Andrově stadionu v Olomouci. Na tento výjezd se všichni příznivci Opavy těšili už od chvíle, kdy bylo jasné, že Sigma spadne do FNL.

Do Olomouce jsme organizovali společný výjezd vlakem. Toho se zúčastnilo zhruba 130 fanoušků. Zbytek cestoval auty. Účast ve vlaku se předpokládala početnější, ale zřejmě u spousty fanoušků zvítězila úspora času před společnou cestou. Vlakem se totiž muselo vyrazit zhruba 4 hodiny před zápasem, kdež to autem se cesta dala stihnout zhruba za hodinu. Skupina fanoušků jedoucí vlakem dorazila do Olomouce něco přes hodinu a půl před výkopem a za doprovodu policie se pěšky přesunula na olomoucký stadion.

Na podzim přicestovalo do Opavy zhruba 110 olomoučáků. Bylo jasné, že tento počet nemůže být pro nás měřítkem, a že v tomto ohledu olomoucké určitě předčíme. Otázka byla o jaký počet to bude. Nakonec se v Olomouci objevilo 380 příznivců SFC. Jestli to je málo nebo moc necháme na posouzení každého z Vás, každopádně v opavském táboře panuje s tímto počtem spokojenost. Přijelo nás také podpořit 11 přátel z Wroclawi. Stejně jako sigmáci, tak i my jsme se na tento zápas pečlivě připravili. Z naší strany bylo k vidění několik prezentací. Ať už to bylo rozdělení sektoru na dvě strany a vzájemné se překřikování, nebo žluto-modré mávačky, tak byly k vidění také dvě choreografie. Ta první byla reakcí na prohlášení nové olomoucké chuligánské skupiny, které bylo celkem trapné a na Olomoučáky hlavně hodně suverénní s ohledem na jejich kvality. U druhé prezentace se jednalo o kartoniádu složenou ze znaků našeho klubu a vše doplněno nápisem Jedině Slezský.

Domácí si připravili také dvě chorea, předvedli argentýnu, vlajky na tyčích a na konci zápasu také odpalili pár ohňu. Celková atmosféra na stadionu byla slušná, návštěva činila 3817 diváků, čím se domácím nepodařilo překonat dosavadní rekord nejvyšší návštěvy této sezony, kterou zatím držíme my. Jedná se o podzimní zápas právě se Sigmou, kdy do Městských sadů zavítalo přes 4200 diváků.

Zápas nakonec končí remízou 1:1, kterou slavíme tak, jako bychom v Olomouci vyhráli. Že uhrajeme bod na půdě jasně vedoucího týmu druhé nejvyšší soutěže čekal jen málokdo. O to větší radost to pro nás byla. Po zápase jsme se rozloučili mohutnou děkovačkou s hráči a vydali se na cestu domů.

Sobotní výjezd se dá považovat určitě za velmi vydařený. Do budoucna si můžeme jen přát, aby bylo více takových zápasů.

Fotky: