Výjezd do Znojma vychází k nelibosti mnoha fanoušků na pátek. Ne každý si může vzít v práci volno a tak nečekáme nějakou početnou návštěvu. Na rozdíl od brněnské zásahovky, která se dočetla na internetu o dvou autobusech, které mají do Znojma přijet. J Je opravdu s podivem, že PČR stačí nějaký nesmyslný příspěvek na nějakém fóru a hned se toho chytnou. U stadionu to vypadalo, že na jednoho fanouška zde jsou připraveni zhruba 3 až 4 policajti. Na začátku zápasu nás v sektoru hostů bylo 18 opavských fans s tradiční vlajkou Opaváci a jedou menší. Okolo 5. minuty zápasu přijíždí ještě jedno auto a zvyšuje tak náš počet na 23. Opozdilci vyvěsili vlajku Fans Suché Lazce a přidali se k našemu supportu. Po chvilce se u našeho sektoru objevuje také jeden kolega z WKS, který přijel na jih Moravy sám vlakem až z Olesznice (pozn.: fanklub WKS)!!! Klobouk dolů. Náš konečný počet tedy čítal 24 příznivců SFC.

Během týdne se v našem kádru udály určité změny. Do Opavy se vrátil odchovanec Opavy Tomáš Mrázek a obrané řady posílil obránce z Ružomberoku Kostelný. Oba dva nastoupili v základní sestavě. Všichni jsme byli plni očekávání, co tyto příchody s naší hrou udělají. Ani tyto změny v kádru ovšem naši mizérii nezlomili. Opět jsme inkasovali velice rychlý gól. Tentokrát to bylo už po 8 minutách. V druhém poločase se nám podařilo vyrovnat, když se stejně jako proti Bohemce trefil hlavou (!) Partyš. Zřejmě náš nový obávaný hlavičkář. J Bohužel jsme, ale opět nerozhodný výsledek dlouho neudrželi a inkasovali druhou branku. V závěru jsme se snažili o vyrovnání, ale prakticky až na střelu Ficka jsme si žádnou gólovku nevytvořili. Na půdě třetího Znojma jsme tedy prohráli 2:1. Po příchodu nového trenéra Vavrušky je to tedy už druhá prohra. Musíme si ale uvědomit, že jsme poslední dva zápasy hráli s Bohemkou (aspirantem na postup do ligy) a se Znojmem, které je momentálně v úplně opačném psychickém rozpoložení než naši hráči a pohybují se na čelních místech druholigové tabulky. Teď nás ovšem čeká dvojzápas doma. Nejprve s Karvinou a po té s Varnsdorfem. Toto jsou soupeři, kteří jsou na tom podobně jak my a tyto protivníky musíme bezpodmínečně porazit. Věřme tedy, že už v zápase s Karvinou se náš tým chytne a budou nám připravovat radostnější chvilky.

Po celý zápas jsme neúnavně fandili a i když se náš sektor nacházel na tribuně bez zastřešení, myslím si, že jsme byli i přes nízký počet fans dobře slyšet. O místních fanoušcích se nedá ani mluvit. Ti prostě neexistovali. Žádný kotel, žádná vlajka nic. Celková návštěva pak na stadionu byla 550 diváků. Hold Znojmo je hokejové město a fotbal zde netáhne.