V sobotu 17. 8. 2013 uspořádali fanoušci SFC fotbalový turnaj v minikopané nazvaný Silesia Cup 2013. Vzhledem k tomu, jak na rychlo se akce rodila, můžu říct, že se turnaj povedl, možná až nad očekávání. Při samotné organizaci turnaje jsme měli největší problém sehnat hrací plochu, kde se mohly zápasy odehrát. Nakonec se nám to na poslední chvíli povedlo. Dík za to patří opavskému klubu a také FK Kylešovice, kteří nám propůjčili hřiště i přesto, že zhruba 2 hodiny po ukončení našeho turnaje zde začínal soutěžní zápas domácího klubu.

Turnaje se nakonec zúčastnilo 11 týmů. Tři z nich tvořili fanoušci  WKS Slask Wroclaw (Stare Miasto, Slask on tour a Sredska Brygáda), jeden host přijel z Krakowa (Wisla Olkusz), dále fanoušci z Krnova, kteří se hlásí k SFC a šestice družstev z Opavy složená z fanoušků Slezského FC (Růženka, Chalupáři, Santa Fé, Stará garda, Fans Opava a Ultras Opava). Ještě byl pozván jeden tým z Krakowa (Wisla Klaj), ale ti kvůli poruše auta nedorazili. Celkově se akce zúčastilo okolo 300 lidí, z toho zhruba 70 z Polska. Všichni účastníci turnaje i příchozí fanoušci se perfektně bavili a během všech zápasu vládla přátelská atmosféra. Diváci i hráči využili občerstvení, které zde bylo připraveno v podobě grilovaných klobásek a tramských cigár, nealkoholických nápojů, piva a v neposlední řadě se zde našlo i něco ostřejšího. Po celou dobu turnaje jsme se potýkali z problémem s chlazení a tak si to kluci, co se starali o výčep patřičně užili. Dá se říct, že začali čepovat o půl 9.ráno a nezastavili se až do půl třetí odpoledne. Areál v Opavě Kylešovicích jsme vyzdobili opavskými vlajkami a nechyběla zde ani vlajka Sredské brygády a vlajka fanoušků Wisly Krakow Olkusz. Poděkování patří Sredske Brygádě, která přivezla transparent Slask&Opava na oslavu 15 let družby, který později vysel na stadionu SFC, ale také na závěrečné večerní párty.

Samotný turnaj se hrál na dvou hřištích. V poli se hrálo 5+1. Výsledek turnaje nebyl až tak důležitý, ale aby report z této akce byl kompletní, tak se musíme zmínit, že celkovým vítězem se stal tým Růženka, který ve finále porazil Chalupář. O třetí místo si to pak rozdali Slask on tour se Santa Fé, a úspěšnější byli druzí jmenovaní. První tři ocenění dostali krásné poháry a došlo také k vyhlášení nejlepšího hráče turnaje, kterým se stal hráč z týmu Chalupáři.

Na začátku turnaje se zde objevili dva policajti v civilu, aby zmonitorovali situaci. Jeden z fanoušků neváhal a hned ke strážcům zákona přistoupil, aby přispěli něco na náš turnaj. K jeho překvapení dostal příspěvek 50 a 20 Kč. J Na konci turnaje ještě jeden ze spolupořadatelů omylem vykoupal všechny peníze v pivě, takže jsme je museli sušit za oknem jednoho ze zásobovacích aut.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat opavskému klubu a FK Kylešovice za poskytnutí hřiště. Poděkování také patří všem organizátorům a pořadatelům, kteří se na akci podíleli. Všichni hráči i pořadatelé dostali jako památku družební smyčku SFC&WKS, vyrobenou speciálně  k tomuto turnaji.

Když turnaj skončil, tak se všichni fanoušci přesunuli do Městských sadů, kde hrál náš SFC se Žďárem své první domácí utkání v letošním ročníku MSFL. Na stadionu vládla výborná atmosféra, která se po té přenesla i na zakončení celého dne, které se uskutečnilo na Stříbrném jezeře. Zde také došlo kolem půlnoci k odpálení několika desítek stroboskopů a několika červených rací za nápisem Slask&Opava a zazpívání několika družebních pokřiků. Zde už byla atmosféra hodně uvolněná a byli jsme svědky mimo jiné i pokusu o zdolání Sádráku na kole. Ti nejotrlejší zůstali až do brzkých ranních hodin, další se vydali pokračovat do opavských hospůdek a diskoték a našli se i tací, kteří okolí Sádráku opouštěli až v neděli před pátou hodinou odpoledne. Ještě bych chtěl také poděkovat majiteli posezení u Stříbrného jezera, který nás nechal si zde akci zorganizovat.

Podle ohlasů účastníků sobotní párty se akce opravdu povedla a všichni byli spokojeni. Jsme rádi, že to tak dopadlo a věříme, že v této tradici budeme pokračovat i nadále a minimálně za rok se na fanouškovském turnaji v Opavě opět sejdeme a věřím, že i ve větším počtu. 😉

 

Fotky z turnaje: