Do odvety 3.předkola Evropské ligy si WKS Slask Wroclaw vezl z domácího zápasu výhru 1:0. Výborný výsledek do odvety, který nalákal i velké množství polských fanoušků. Ti se do Brugge sjížděli z různých koutů Evropy. Nejenom z Polska, ale na parkovišti se objevila i auta s SPZkama z Holandska, Německa či Velké Británie. Z drubeních klubů Slasku zde měli zastoupení Wisla Krakow (67 fans), Lechia Gdansk (46), Miedz Legnica (12), Motor Lublin (25), ale také 10 fanoušků z Opavy s vlajkou Opaváci. Příznivci hostí získali zhruba 2000 lístků, které jim byly přiděleny. Ale zájem byl ještě mnohem vyšší.

Někteří fanoušci přijeli do Belgie už o den dřív a spojili tento výjezd s návštěvou nedalekých pláží. Velkým lákadlem byla také návštěva Amsterdamu. Ve čtvrtek se od rána v centru Brugge začali objevovat fanoušci oděni v zelených tričkách. Ti co byli spatřeni policií byli údajně hned sebráni a odvezeni ke stadionu, kde museli počkat až do začátku zápasu. Fanoušci si připravili na tento zápas speciální zelená trička a každý, kdo vešel přes turnikety do hostujícího sektoru dostal jedno triko. V části stadionu, určené pro příznivce Slasku byli tedy všeci oděni do zeleného. Fotky ze sektoru vypadaly opravdu perfektně. Ještě jedna taková perlička. Součástí pořadatelské služby byl i jeden černoch. Jeden fanoušek Slasku se u něj odmítl podrobit prohlídce a šel k jinému pořadateli a za tento čin byl pokutován částkou 500 euro!!!

Na stadionu bylo přítomno necelých 26 000 diváků. Domácí aktivní sektor jsem ovšem hledal velmi obtížně. Jen na začátku zápasu se ozvalo pár fanoušků za jednou z branek, ale během celého utkání jejich podpora slábla. Jestli na stadionu někdo fandil, tak na naší straně to slyšet nebylo. Z domácí strany zde nebyl žádný organizovaný support. Na straně Brugge vysela jen jedna asi dvoumetrová vlajka a nějaký ten kapesník. Zhruba po čtvrt hodině hry došlo v hostujícím sektoru k odpálení okolo 70 červených rací. Některé z nic h skončili na běžecké dráze pod sektorem. Odpověď na toto počínání polských fanoušků přišla i ze strany domácích příznivců, kteří po celou dobu této pyroshow na hostující fans pískali. Během zápasu potom hostující fanoušci, chvílemi až fanaticky, povzbuzovali svůj klub. Skandování doplnili různými kreacemi, přeřvávačkami z jedné strany na druhou, svlečení téměř celého sektoru do půl pasu a podobně. V každém poločase byl úsek, kdy fanoušci WKS pozdravili všechny svoje družby.

Ikdyž Slask vedl už 3:1, tak vedení neudržel a v nastavením čase inkasoval třetí gól a zápas tak skončil remízou 3:3. Ale i tento výsledek posouvá polský klub do bojů o základní skupinu Evropské ligy. Po závěrečné děkovačce byli ještě hostující fanoušci více než půl hodiny drženi ve svém sektoru a po té puštěni na parkoviště ke svým vozům a autobusům. Policie zatarasila veškeré trasy do města a všechna auta a busy byly vedeny jednou cestou ven z města. Ti co chtěli jet druhým směrem měli prostě smůlu.

 

Fotoreport je na www.supporters.cz, www.fanslask.fuckpc.com.