Po odloženém zápase na Střížkově nás čekalo první domácí utkání jara s HFK Olomouc. Byli jsme zvědaví, kolik opavanů si tento duel nenechá ujít. Po skoro čtyřměsíční pauze mohli být diváci po fotbale hladoví. Na druhou stranu počasí fotbalu moc nepřálo. Nakonec na zápas přišla návštěva 1624 diváků, což je naše průměrná návštěva z podzimní části této sezony.

Ještě před začátkem zápasu jsme rozdávali před branamy stadionu letáčky, kterými jsme zvali opavské příznivce na protestní pochod, který se bude konat 23.3.2013 před domácím střetnutí se Zlínem. Tomuto tématu byla věnována také jedna z choreografií.

Asi 10 minut před úvodním hvizdem se celý tým včetně náhradníků, trenérů a realizačního týmu přišel přivítat s fanoušky pod náš kotel. Mezi diváky vhodili několik dresů ze starší série. Diváci hráčům zatleskali a ti opět zmizeli v útrobách stadionu. Když hráči vešli na hrací plochu podruhé už společně fotbalisty HFK a rozhodčímy, byli přivítání velmi slušně zaplněným sektorem domácích, který na ně mával žlutými a modrými vlajkami. Zhruba v 35.minutě jsme předvedli choreografii složenou z nápisu OPAVÁCI na tyčích, doplněnou opět žlutomodrými vlajkami. Druhé choreo bylo věnováno, jak už jsme psal v úvodu tohoto článku, protestnímu pochodu proti současnému vedení SFC.

Celkový support patřil zhruba k průměru. Bylo velmi příjemné, že jak už se to u nás stalo tradicí, do fandění se opět zapojovala i tribuna G. Především v posledních minutách zápasu hnal kotel domácí hráče kupředu velmi hlasitým dopingem.

Bohužel hráči divákům moc radosti nepřinesli. V zápase jsme si vypracovali spoustu šancí, ale  žádnou z nich se nám nepodařilo proměnit. Naopak holičtí udeřili jednou a tak nakonec slavili výhru 1:0. Pro nás tento výsledek znamená další komplikace v našem boji o záchranu.

Ale ani tento výsledek nás nesmí zlomit a musíme bojovat dál a věřit, že třeba už v dalším zápase v Pardubicích se nám to podaří prolomit. Pojeďme v hojném počtu do Pardubic povzbudit naše hráče a vytvořit si domácí prostředí! Naši kluci to budou určitě moc potřebovat.