V sobotu jsme sehráli první z našich dvou domácích zápasů hrajících se mimo Opavu. Myslím si, že hned tento duel ukázal, že volba sehrát tyto duely v Krnově, byla ta nejlepší varianta. Už na nádraží v Opavě to vypadalo na slušnou účast. Vlakem se nás do Krnova vydalo asi 250 fanoušků. Další dorazili auty. Po příjezdu do Krnova-Cvilín nás už čekal početný doprovod acabů, kteří nás doprovázeli po celou cestu směrem ke stadionu. Vzhledem k tomu, že jsem v Krnově byli už zhruba hodinu před zápasem, tak někteří z nás zalezli ještě do jedné z místních občerstvovacích stanic, kde seděli také další naši krnovští kamarádi.

Na stadionu v Krnově jsme kompletně zaplnili náš sektor a sympatické bylo, že spousta fanoušků s klubovými symboly seděla či postávala po celém stadionu. V Krnově jsme se prostě cítili jako doma. Přijelo nás podpořit také 10 fanoušků z Wroclawi. Ještě před zahájením prvního poločasu jsem kromě vlajek vyvěsili také vzpomínkový nápis určený jednu z nás fanoušků, který nás nedávno nečekaně opustil. Ještě v průběhu zápasu jsme na něj zavzpomínali skandováním jeho jména.

Support, který jsem předváděli byl na solidní úrovni. Ze začátku se do fandění zapojovala většina opavských příznivců stojících po boku střídačky hostí. Chvílemi ovšem support slábl, ale po většinu času byl kvalitní. V úvodních minutách druhého poločasu jsem předvedli naši připravenou optickou prezentaci. Vytáhli jsme zhruba 23 metrů dlouhý nápis „SLEZSKÁ … OPAVA“, který jsme doplnili logy klubu a našeho města. Do toho ještě fanoušci mávali žlutými a modrými balónky. Myslím si, že prezentace docela povedená. Zápas jsme nakonec vyhráli 2:1 a tento výsledek znamenal, že druhé lize jsme byli už opravdu hodně blízko. Po zápase jsme si skvěle užili děkovačku s našimi hráči a už v tu chvíli bylo většině z nás jasné, že postup už si asi vzít nenecháme. O jeho definitivě jsem se dozvěděli následující den ráno, kdy nám pomohla výhra rezervy Sigmy nad Prostějovem. Vzhledem k tomu, že A-tým Sigmy Olomouc spadl z první ligy do druhé, tak jejich B-tým už nemůže postoupit. Je fajn, že poslední dvě kola si už můžeme v klidu užít a nemusíme se už tak stresovat. Ale pevně věříme tomu, že i přes jistotu postupu budou naši hráči bojovat a snažit se vyhrát nejenom poslední dva zápasy, ale také celou MSFL!

Našemu odjezdu z města přihlížela nejen velmi početná jednotka PČR, ale také policejní vrtulník. Nad tímto opatření opravdu zůstává rozum stát.

 

Fotky: